15 Ekim 2018 Pazartesi
Global

Santa Barbara’nın hayatı belgesel oluyor

Santa Barbara’nın hayatı belgesel oluyor
Güncel Yazdır

Haber

Hristiyan dünyasının ilk azizesi kabul edilen kentimizin tarihinde yeri olan Santa Barbara’nın çileli hayatı belgesel filme konu olacak

Hristiyanlığı seçtiği için babası Dioskurus tarafında başı kesilerek öldürüldüğü iddia edilen Azize Barbara doğduğu ve öldürüldüğü, eski adı Nikomedya olan İzmit’te çekilecek bir belgesel ile tüm dünyaya tanıtılacak. Azize Barbara’nın İzmit’te geçtiğimiz günlerde düzenlenen ayin sonrası verilen yemekte Fener Rum Ortodoks Kilisesi Patriği Bartholomeos ile bir araya gelen belgesel filmin yapımcısı Onur Azad Yılmaz ve Barbara’yı canlandıracak olan oyuncu Selin Irmak belgesel ile ilgili görüştü. Patrik Bartholomeos, belgesel için destek olurken, dizinin finansal desteğinin de Amerika’nın Santa Barbara kentinden alınacağı edinilen bilgiler arasında yer alıyor.

 

BENİM İÇİN BÜYÜK ONUR

Azize Barbara’yı canlandıracak olan oyuncu Selin Irmak, “Öncelikle İzmit’te bulunmaktan mutluyum. Azize Barbaranın belgesel filmi çekilecek. Bana böyle bir teklif geldi. Bu projede yer almak benim için büyük bir onur. Azize, Barbara’nın hayatını okudum. Gerçekten bu role beni layık görmelerinde dolayı çok mutlu oldum” ifadelerini kullandı.

 

ÇOĞUNLUĞU İZMİT’TE ÇEKİLECEK

Azize Barbara belgeseli ile ilgili açıklamalarda bulunan oyuncu ve yapımcı Onur Azad Yılmaz, belgeselin yönetmenliğini Sinan William Çile’nin, sanat yönetmenliğini ÇEKÜL Vakfı Kocaeli Temsilcisi Numan Gülşah’ın üstlendiğini söyledi. Yılmaz, “Belgesel filmin büyük bölümü eski adı Nikomedya olan İzmit’te çekilecek. Belgeselde Selin Irmak dışında birçok ünlü oyuncu daha yer alacak. Projenin bitiş ve yayın dönemini 2018 yılı olarak belirledik. Dizi yayına hazır olduktan sonra Santa Barbara adı verilen şehirlerin bulunduğu 45 ülkeye gönderilecek” diye konuştu.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Darıca Belediyesi mobesko Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu Beykar BasiskeleSanayi konak_dr