15 Ekim 2018 Pazartesi
Global

Zabıtan Mahalle Konağı dualarla açıldı

Zabıtan Mahalle Konağı dualarla açıldı
Güncel Yazdır

Haber

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, 644 metrekarelik Zabıtan Mahalle Konağı’nın açılışını gerçekleştirdi. Açılış töreninde konuşan Başkan Doğan, “Zabıtan halkımızın da Yahya Kaptan halkımızın da Kuruçeşme’nin de bu konak hakkıdır. İster şu partili ister bu partili olsun halkımızın hepsi bu konaklara layıktır” dedi

Yaklaşık 8 yıllık görev süresi içerisinde 20’den fazla mahalle konağına imza atan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, son olarak Zabıtan Mahallesi’ne de konak yaptırdı. Zabıtan Mahallesi Namık Kemal Caddesi üzerinde 644 metrekarelik alan üzerine 800 bin TL maliyetli mahalle konağı 3 kattan oluşuyor. Zemin katta emekli odaları, 1’inci katta kurs odaları ve 2’nci katta ise etüt odaları bulunuyor.

 

YOĞUN KATILIM

Mahalle konağının açılış töreni ise görkemli bir şekilde gerçekleştirildi. Açılış törenine Başkan Doğan’ın yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Betül Yazıcı, Mahalle Muhtarı İsmail Candan, Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim, mahalle sakinleri katılım sağladı.

GEZDİLER-(4)

MESCİT İSTEDİK ONU DA YAPTI

Törende ilk olarak konuşan Mahalle Muhtarı İsmail Candan, “Gerçekten mahallemize yakışan bir konağımız oldu. Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Arka tarafta yerimizin olmadığından dolayı camimiz yok. Başkanımızdan rica ettim, bir mescit yapalım dedik. Allah razı olsun onu da yaptık” dedi.

MUHTAR-(1)

MİMAR OLARAK TEBRİK EDİYORUM

Ardından Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, “Kentimiz çok hızlı bir şekilde gelişiyor. 10-15 sene öncesiyle mukayese ettiğimiz zaman Kocaeli tanınmayacak haldeydi. İlçe belediyelerimiz de çok çok güzel hizmet yapıyorlar. Artık nerdeyse her gün bir açılış yapıyoruz. Bir mimar olarak Sayın Bakanımızı tebrik ve takdir ettiğimi belirtmek istiyorum. Mahallemizin birçok ihtiyacı bu konaklarda karşılanıyor. En çok ihtiyacımız olan yardımlaşma ve dayanışma kültürümüzü geliştiriyor. Mahalle konağımız halkımıza hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

ÖZAK-(1)

YAHYA KAPTAN HALKIMIZIN DA HAKKI

Ardından İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ise, “Sizler varsanız bizler varız. Bu hizmetler de sizin için. Artık yapılan kaldırım asfalt temizlik zaten yapılıyor. Ama sizlerin sosyal ihtiyaçlarına göre kendimizi planlıyoruz. Yılda iki kere sokak sokak mahallemizi geziyoruz. Buraları taşra yan mahalle görenler olabilir. Ama biz öyle görmüyoruz. Sizi annemiz, babamız, kardeşimiz olarak görüyoruz. Zabıtan halkımızın da Gökçeler’in de Yahya Kaptan halkımızın da Kuruçeşme’nin de bu konak hakkıdır. İster şu partili ister bu partili olsun halkımızın hepsi bu konaklara layıktır” ifadelerine yer verdi.

DOĞAN-(2)

TRUMP’A TEPKİ GÖSTERDİ

Devamında ABD Başkanı Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasına da tepki gösteren Başkan Doğan, “Bizim kalbimiz olan Kudüs’le ilgili yeni bir Haçlı Seferi yapılıyor. Bu ülkemiz üzerinden Suriye ile yapılıyor. PKK ile FETÖ ile yapılıyor. Bunun anlamı şudur ‘Ayağınızı denk almazsanız Sultan Ahmet’i de alırız’. Onun için de çocuklarımızın geleceği için birlik beraberliğimizi koruyacağız. Biz sizin karşınıza hep hamdolsun alnımız ak çıkıyoruz. Harama el uzatmıyoruz. Mahalle konağımız İzmit’imize kentimizi halkımıza hayırlı uğurlu olsun” diyerek konuşmasını tamamladı. Ardından protokol mensupları mahalle konağının açılış kurdelesini birlikte kesti.

DOĞUM-GÜNÜ-(1)

KONAK-(3)

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Darıca Belediyesi mobesko Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu Beykar BasiskeleSanayi konak_dr