12 Aralık 2018 Çarşamba
Öztekin Kaşukci

MÜSİAD Perakendenin geleceğini konuşacak

MÜSİAD Perakendenin geleceğini konuşacak
Güncel Yazdır

Haber

MÜSİAD Kocaeli Şubesinin Türkiye‘de AVM‘lerin markalaşmaya etkisi ve perakendenin geleceği konulu toplantının ev sahipliğini gerçekleştirecek

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD ) her yıl düzenlemeyi amaçladığı istişare toplantılarının tanıtımı MÜSİAD Şube Binasında gerçekleştirildi. İlimizde gerçekleştirilecek istişare toplantılarının ikincisi Cuma günü üye toplantısıyla başlayacak ve Cumartesi günü konuşmacıların sunumları ile sona erecek. MÜSİAD Kocaeli Şubesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan panelin bu yılki toplantı konusu ise Türkiye‘de AVM‘lerin markalaşmaya etkisi ve perakendenin geleceği olacak. MÜSİAD Kocaeli Şube Binasında gerçekleştirilen değerlendirme toplantısında konuşan Şube Başkanı Başkanı Celal Ayvaz,  “Bu programların bir yenisini Cumartesi günü 09:30'da üye firmalarımızdan Ramada Plaza Otelde gerçekleştireceğiz. Kısa adı TUİT olan Türkiye İstişare Toplantıları her sektörde birer ilde gerçekleştirilmekte. Bizde Kocaeli olarak Perakende Sektör Kurulunda faaliyet gösteren tüm Türkiye geneli üyelerimizin katılabileceği bu programa ev sahipliği yapacağız” dedi.

 

“DOLU DOLU BİR YIL GEÇİRDİK”

Program ile ilgili bilgilendirmede bulunan Şube Başkanı Celal Ayvaz, “MÜSİAD olarak yurtiçi ve yurtdışında çeşitli programlarımızı ülkemiz iş dünyasına fayda getirmesi amacıyla sürekli ve artarak devam ettiriyoruz. 2017 yılı içerisinde 4 Genel İdare Kurulu Toplantısı, 5 Sektör Kurulları Türkiye İstişare Kurulu Toplantısı ve Türkiye genelinde her şubemizde her 15 günde bir iş dünyasıyla alakalı Dost Meclisleri, Sektörel Programlarla dolu dolu bir yıl geçirdik. Bu programların bir yenisini Cumartesi günü 09:30'da üye firmalarımızdan Ramada Plaza Otelde gerçekleştireceğiz. Kısa adı TUİT olan Türkiye İstişare Toplantıları her sektörde birer ilde gerçekleştirilmekte. Bizde Kocaeli olarak Perakende Sektör Kurulunda faaliyet gösteren tüm Türkiye geneli üyelerimizin katılabileceği bu programa ev sahipliği yapacağız.

 

“CEVAP ARAYACAĞIZ”

Programımızın içeriğinden bahsetmek gerekirse, bugün Perakende Sektöründe faaliyet gösteren hemen her firma markalaşma amacıyla yola çıkmakta ve marka değeri artan firmalar bildiğiniz üzere AVM’lerde şubeleşmeyi hedeflemektedir. Bu konu ile ilgili olarak AVM’lerin markalaşmaya etkisini Cumartesi günü gerçekleştireceğimiz toplantıda ele alacağız. Perakende Sektörünün geleceği ile markalaşma doğrudan ilişkili, markalaşan firmalar bu sektörde daha çabuk öne çıkmakta ve sektörün önde firmaları olarak ticari hayatta yerlerini almaktadırlar. AVM’lerin markalaşmaya getirileri tartışılamaz fakat bir de markalaşamayan küçük esnaf açısından götürüleri de var. İlimizi örnek alarak çok küçük bir coğrafya içerisinde 7 AVM bulunuyor. Bu 7 AVM ilimiz firmalarına markalaşma konusunda neler katıyor, küçük esnafımızın ticaretine ne derece olumsuz etki ediyor gibi konulara da bu programımızda cevap arayacağız” ifadelerine yer verdi .

 

 

 

 

 

 

 

( ) ‘

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu