14 Aralık 2018 Cuma
Öztekin Kaşukci

Karaosmanoğlu: İzmitimize yakıştı

Karaosmanoğlu: İzmitimize yakıştı
Eğitim Yazdır

Seka’da bulunan Bilim Merkezi’nin kütüphanesinin açılış töreni gerçekleştirildi. Programda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Bu kütüphanemiz İzmit’imize yakıştı. Tam bir kütüphane havası var. Aynı çalışmayı Gebze’de de yapıyoruz. Her ilçemizde harika bir kütüphane yapmamız lazım” dedi

Seka’da bulunan Bilim Merkezi’nin kütüphanesinin açılış töreni gerçekleştirildi. Törene Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun yanı sıra, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, İl Kültür Turizm Müdürü Adnan Zanburkan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Aydın ve çok sayıda davetli katılım gösterdi.

 

87 RAFTA 15 BİN KİTAP

Kütüphanede 87 rafta birbirinden farklı 15 bin kitap ve 5 adet süreli yayın bulunuyor. Kütüphaneni teras kısmı da yaz aylarında kullanılabilecek. E-Kütüphane bölümü ise 6 adet bilgisayar ile hizmet verecek olup, kullanıcılar sistem üzerinden Türk klasiklerinden Batı klasiklerine, ansiklopedilerden sözlüklere, 28 konu başlığında 18 bin kitaba erişim sağlayabilecek. Ayrıca kütüphane Pazartesi günü hariç haftanın 6 günü 09.00 ile 18.00 arası açık kalacak.

 

“KİTABI OLANDAN KORKMAYACAĞIZ”

Bilim Merkezindeki halk kütüphanesinin açılış programında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Kitap medeniyetlerin anası. Hiçbir toplum yaşam tarzlarını, geleneklerini bir kitaba göre tutmuyorsa, o medeniyetin yaşama şansı yoktur. Ama kitabı olan medeniyetler çok daha güçlü medeniyetler olur. Kitabı olandan korkmayacağız. Dünyada nerede bir zarar geliyorsa kitapsızlardan geliyor. Hiçbir ahlaki değerli olmayanlar insanlığın canavarı oluyor. Dünyada çekilen çilenin temelinde bu var. Merhamet yok. Bizim medeniyetimiz İslam Medeniyeti. Bizde Mevlanalar, Hacı Bektaşi Veliler, aşıklar, halk ozanları var” dedi.

 

“HER İLÇEYE KÜTÜPHANE YAPMALIYIZ”

“Bizim medeniyetimiz okumak üzerine inşa edilmiştir” diyen Karaosmanoğlu, “Tefekkür de bir okumaktır. Kendi kitabımız Kur’andır. Her Müslüman asli dilinde Kur’an okuyabilmeli. Kitapların anası Kur’anı tanıyacağız. Ondan mesaj almaktan fayda var. Diğer kitapları da okumalıyız tabiki. Bu kütüphanemiz İzmit’imize yakıştı. Tam bir kütüphane havası var. Harika bir değerlendirme oldu. Aynı çalışmayı Gebze’de de yapıyoruz.  Her ilçemizde harika bir kütüphane yapmamız lazım. Medeniyetimizin esası kütüphaneler. Büyük ilçelerden başlamak üzere adımlar atılacak. Gençlik merkezleriyle birlikte kütüphane yapalım” ifadeleri kullandı. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu