21 Mayıs 2019 Salı

Akçin'den Dünya Yaratıcı Drama Günü'ne davet

Akçin'den Dünya Yaratıcı Drama Günü'ne davet
Kültür-Sanat Yazdır

Haber

Çağdaş Drama Derneği Kocaeli Temsilcisi Burhan Akçin, 27 Kasım Dünya Yaratıcı Drama Günü nedeniyle Kocaeli Bölge Tiyatrosu Oda Tiyatrosu Salonu'nda düzenleyecekleri kutlama programına tüm halkımızı davet ediyor

Gelişmiş ülkelerde bir eğitim modeli olarak kullanılan “Yaratıcı Drama” 27 yıldan bu yana ülkemizde de bir eğitim aracı olarak kullanılıyor. 1990 yılında Prof. Dr. İnci San tarafından kurulan “Çağdaş Drama Derneği”, kurulduğu günden bu yana ülkemizde “Yaratıcı Drama”nın tanıtımı ve uygulanması için çalışmalar yapıyor. Çağdaş Drama Derneği'nin kuruluşundan itibaren Kocaeli Temsilciliğini yapan ve aynı zamanda Kocaeli Bölge Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni olan Burhan Akçin ise her 27 Kasım günü kutlanan Dünya Yaratıcı Drama Günü nedeniyle bir program düzenliyor. Akçin, “Eğitimde ve toplumsal yaşam içinde yaratıcı drama alanının yaygınlaşması ve gelişmesi için derneğimizin çalışmalarına bizler de Kocaeli’den destek vermeyi sürdürüyoruz” diyerek kutlama programına herkesi davet etti.

 

MÜZİK DİNLETİSİ RENK KATACAK

Program saat 19.00'da Belediye İş Hanı 5. katta faaliyet gösteren ÇDD Kocaeli Temsilciliğinde (Kocaeli Bölge Tiyatrosu Oda Tiyatrosu Salonu) gerçekleştirilecek. Program kapsamında Çağdaş Drama Derneği Kocaeli Temsilcisi Burhan Akçin, hoş geldiniz konuşması yapacak. Ardından Çağdaş Drama Derneği Yaratıcı Drama Eğitmeni Serap Antepli ulusal ve uluslararası bildiriyi okuyacak. Daha sonra Sencer&Burcu Özbay ile Mat Ensamble Müzik Dinletisi programa renk katacak.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM mobesko konak_dr Davetiyem