20 Ocak 2019 Pazar

Bilgi Küpü’nün yeni kampüsü 24 Kasım’da açılıyor

Bilgi Küpü’nün yeni kampüsü 24 Kasım’da açılıyor
Eğitim Yazdır

2015-2016 yıllında 12 yıllık deneyimiyle kurulan Bilgi Küpü Koleji bu eğitim öğretim yılında mevcut kolej binasında anaokulu ve ilkokulu olarak devam ederken, bu yıl hizmete giren 11 bin metrekarelik Yeşilova Kampüsü, Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın da katılımıyla 24 Kasım’da açılıyo

2003 yılında Kenan Demir  tarafından İzmit Yahya Kaptan’da bölgenin ilk etüt merkezi olarak kurulan Özel Bilgi Küpü Eğitim Kurumları, “Sevgi, ilgi, güven ve başarı bu küpün içinde” ilkesiyle yola çıkan Bilgi Küpü Koleji hızla başarıya doğru ilerliyor.  Başarılı çalışmalar neticesinde zamanla Bilgi Küpü Anaokulu ve Bilgi Küpü Zirve Dershanesi kurumlarını bünyesine katarak hizmetlerine devam etti.

 

AÇILIŞ 24 KASIM’DA

2015-2016 yıllında 12 yıllık deneyimli Bilgi Küpü Koleji anaokulu, ilkokul, ortaokul olarak hizmete girdi. 2017-2018 eğitim öğretim yılında mevcut kolej binası anaokulu ve ilkokulu olarak devam ederken Yeşilova Kampüsü ise  yeni dönemde 11 bin metre kare kapalı alanı olan, içinde her anlamda bir çok etkinlik bölümleri barındıran, standart yüzme havuzu ve standart konferans salonu ,sınıfların donanımı üst düzeyde olan akıllı binayla faaliyet göstermeye başladı. Bilgi Küpü Koleji’nin 115 personel ve 600 öğrencisi var. Okul resmi açılışın 24  Kasım Cuma günü yapacak. Açılışa Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ta davet edildi.

 

14 YILLIK TECRÜBE

Bilgi Küpü Koleji kurucusu Kenan Demir, eğitim odaklı bir kurum olduklarının altını çizdi. Demir,“Lisemiz dünyadaki en modern ve güncel eğitim yaklaşımlarını öğrencilere sunmayı amaç edinen teknolojik, inovatif bir okuldur. Eğitim içeriğinde IB ve STEM felsefesini esas almaktadır. Lisemiz yabancı dilde lider okul olmayı hedeflemektedir. Bu hedef doğrultusunda 5. Sınıflarda 16 saat İngilizce,2 saat Almanca ve 3 saat Seçmeli İspanyolca, Fransızca  ders  imkânını öğrencilerimize sunmaktadır.Sürekli gelişimi, eğitimde bireysel farklılıkları dikkate alan lisemiz, sosyal başarıyı ve akademik mükemmeliyetçiliği esas almaktadır. Eğitim sistemimiz ulusal (YGS-LYS vb.) ve uluslararası(TOEFL, FLERS,MOWERS STARTERS vb.) sınavlarda üstün başarı elde edecek özgünlüktedir. Bilgi, beceri ve başarı odaklı lisemiz yaşama boyu eğitim felsefesini eğitim misyonu içinde barındırmaktır. Öğrencilerimize vereceğimiz eğitimle ulusal değerlerine sahip çıkan, evrensel değerlere açık, demokratik, mutlu, özgüven sahibi, üretken, yaratıcı, sosyal, başarılı ve önderlik vasıfları gelişmiş insan yetiştirmeyi hedeflemekteyiz” dedi.

 

“BAŞARI İÇİN ÜÇ ŞEY”
Demir daha sonra sözlerine şöyle devam etti. “Başarı için bana göre üç şey çok önemli. Birincisi iyi bir sisteme sahip olmak. Sistemi uygulayacak yetkinlikteki personele sahip olmak. İkincisi insanları personel olsun eğitim kadrosu olsun iyi motive etmek. Üçüncüsü ve bana göre en önemlisi takip mekanizmasının çok sağlam olması. Yani sistem motivasyon ve takip zaten başarıyı otomatik olarak getiriyor.”

 

ÖĞRENCİ SAYISI YÜZDE 50 ARTTI

Başarıyı hedefleyen eğitim anlayışı ile çalışmalarını sürdüren Bilgi Küpü Koleji’nde her yıl olduğu gibi geçen sene de TEOG’taki başarısı çok iyidi.Sınav ortalaması 120 soruda 110 net, puan ortalaması 462 puan. Koç Lisesi, Enka. Lisesi,Kocaeli Fen Lisesi,Muammer Dereli Fen Lisesi, Şehit Özcan Kan Fen Lisesi olmak üzere  öğrencilerini şehrimizin ve Türkiye’nin seçkin okullarına yerleştiren  Bilgi Küpü Koleji geçtiğimiz yıla göre öğrencilerinin sayısını da yüzde elli arttırdı.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu