14 Aralık 2018 Cuma
Öztekin Kaşukci

Konak Hastanesi’nden bir ilk daha; Diyabet Okulu

Konak Hastanesi’nden bir ilk daha; Diyabet Okulu
Sağlık Yazdır

Konak Hastanesi , 2 yıldır devam eden Gebelik okulunun ardından 14 Kasım Dünya Diyabet Günü’nde Konak Diyabet Okulunu açtı

Diyabet okulunda katılımcıların diyabet hastalığı ile yaşarken diyabetin komplikasyonlarının önlenmesi için gerekli eğitimleri alması sağlanıyor.Okulda diyabet hastalığında beslenme,egzersiz , kardiyoloji , nöroloji ve göz sağlığı kontrollerinin önemi , diyabetli hastalarda özbakım becerileri gibi pek çok konuda eğitimler veriliyor .

 

14 Kasım Dünya Diyabet Günü' nde ilk eğitimini veren Konak Hastanesi Diyabet Okulu'na yönelik açıklamalarda bulunan Konak Hastanesi Tıbbi Direktörü Uzm.Dr. Özlem Bilgin Konak Hastanesi olarak Diyabet yönetiminde diyabet eğitiminin etkin bir şekilde yönetilmesi için diyabetlilere verilen bireysel eğitimlerin yanı sıra toplu eğitimlerin KONAK DİYABET OKULU şeklinde uygulamasına başladıklarını söyledi.

 

Diyabet, Şeker Hastalığı'nın dünyada olduğu gibi ülkemizde de gün geçtikçe artan ve kapsamlı bir şekilde yönetilmesi gereken kronik bir hastalık olduğuna vurgu yapan Bilgin Diyabet programının 2017 yılı 14 Kasım Dünya Diyabet gününden itibaren KonakHastanesi'nde başladığını ve aylık programlar halinde devam edeceğini kaydetti.


Konak Diyabet Okulu'nun açılış konuşmasını yapan Bilgin diyabetin erken tanısı kadar komplikasyonlarının erken tanısına dikkat çekti. Diyabetli hastalarımızın bu hastalıkla yaşamayı öğrenirken beslenme programları , egzersizleri, düzenli kardiyoloji, nöroloji ve göz sağlığı kontrolleri , kişisel bakımları komplikasyonların önlenmesinde ve diyabetli hastanın yaşam kalitesinin yükseltilmesinde en önemli faktörler , bizler Konak Hastanesi olarak tüm bu süreçlerde diyabet okulumuzdaki tüm diyabetli hastalarımıza eğitim ve bilgi desteği vermeye devam edeceğiz ." dedi.

 

Özel Konak Hastaneleri Hakkında

1995 yılında İzmit'te kurulan Konak Sağlık Grubu, sahip olduğu seçkin kadrosu ile dünya standartlarında hizmet veren A Sınıfı bir hastanedir. Yatırımlarını günden güne genişleten Konak Sağlık Grubu 2013 yılında bünyesine kattığı Gebze Tıp Merkezi'ni 2015 yılında A Sınıf hastane olarak hizmete aldı. 2014 yılında hizmete giren Gölcük Aile Konak Hastanesi ile yatırımlarına devam eden Konak Sağlık Grubu, aynı yıl Adapazarı'nda bünyesine kattığı Konak Tıp Merkezi’ni ise 2016 yılında yaptığı yatırım ile açarak Bölgesinde fark yaratmıştır.
Bina yatırımlarının yanı sıra hasta odaklı yaklaşımı, seçkin hekim kadrosu, sağlık personeli, tıbbi altyapısı, teknolojisi ve hizmet kalitesi ile yenilikler getiren Konak Sağlık Gurubu 128 Kesit BT Koroner (Sanal) Anjiyo ve Kolon Hidroterapi, Uyku Laboratuvarı, Kardiyovasküler Cerrahi ,Kardiyak Rehabilitasyon, Çocuk Cerrahisi, Transkranial Manyetik Stimulasyon (TMS), Alerji Hastalıkları Tedavisi,İleri Görüntüleme Yöntemleri , Hilterapi gibi hizmetleri de verebilmektedir. 15000 m2 kapalı alana sahip Konak Hastanesi, 2015 Mart ayında hizmete giren Kocaeli'nin ilk özel Tüp Bebek Ünitesi ile sağlığın daima yanında olmaya devam ediyor.

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu