16 Aralık 2018 Pazar
Öztekin Kaşukci

Dört yapı denetim şirketine ceza geldi

Dört yapı denetim şirketine ceza geldi
Güncel Yazdır

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü, ilimizde faaliyet gösteren dört yapı denetim şirketine yeni iş almaktan men cezası verdi

Kandıra’daki Atak Yapı Denetim Ltd.Şti, Gebze’deki Şen Yapı Denetim Ltd.Şti. ve CME Yapı Denetim Ltd.Şti. ile Kartepe’deki Vera Yapı Denetim Ltd.Şti’ne verilen cezalar 10 Kasım tarihli Resmi Gazete’de yayınlandı. Firmaların4708 sayılı Yapı Denetim Hakkında Kanunun 2. Maddesinin 4. Fıkrasının (c) ve (g) bendi
hükümlerini yerine getirmemesi nedeniyle bu cezaları aldıkları belirtildi. Bu firmaların şirket kuruluş ortaklarının da men cezası süresi içerisinde herhangi bir yapı denetim veya laboratuvar kuruluşunda idari veya teknik bir görev almaması ve başka bir yapı denetim veya laboratuvar kuruluşunun ortağı da olamayacağı hükmü verildi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu