18 Ekim 2018 Perşembe

Kültür’de Seviyeli Tartışma

Kültür’de Seviyeli Tartışma
Güncel Yazdır

Özel Bilgili Kültür Anadolu Lisesinde “Kültür Debate” münazara yarışması gerçekleştirildi. Yabancı dil öğretmenlerinin hakemlik yaptığı münazara yarışmasında öğrenciler kıyasıya yarıştı

Kültür Okullarında bu yıl birincisi düzenlenen “Kültür Debate” İngilizce münazara yarışması gerçekleştirildi. Tamamen İngilizce gerçekleştirilen yarışmaya, okul öğrencileri ve veliler tarafından büyük ilgi gösterildi. Yarışmaya uzun süredir sıkı bir şekilde hazırlanan öğrenciler kıyasıya rekabet etti. 9-A, 10-A ve 10-B sınıflarının katıldığı yarışmanın kazananı ise 1 puan farkla 10-A sınıfı oldu. Yarışmayı kazanan öğrencilere tebrik kartları ve hediyeleri ise Lise Müdürü Murat Yağmur tarafından takdim edildi.

Yarışmada yabancı dillerinin ne denli gelişmiş olduğunu gösteren liseli öğrenciler, seviyeli bir şekilde tartışmayı ve aynı zamanda fikirlerini savunmayı daha iyi öğrendiler. İkna kabiliyetlerini geliştirmede de önemli rol oynayan münazara yarışmasının önümüzdeki sene Kocaeli genelinde gerçekleştirilmesi hedeflendiği bildirildi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Darıca Belediyesi mobesko Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu Beykar BasiskeleSanayi konak_dr