18 Ekim 2018 Perşembe

Aksoy: Lütfen kendinizi ihmal etmeyin

Aksoy: Lütfen kendinizi ihmal etmeyin
Güncel Yazdır

Haber

“Kadın Sağlığı Eğitimi Projesi”nin mimarı Vali Hüseyin Aksoy’un eşi Hülya Aksoy, projenin anlatıldığı İzmit toplantısına katılan kadınlara “Lütfen kendinizi ihmal etmeyin” dedi

Vali Hüseyin Aksoy’un eşi Hülya Aksoy tarafından ilimizde uygulanmaya başlayan Kadın Sağlığı Eğitimi Projesi bu defa İzmitli kadınlara anlatıldı. Yunus Emre Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda Vali Hüseyin Aksoy’un eşi Hülya Aksoy, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu ve eşi, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan ve çok sayıda kadın katılım sağladı. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

 

133 BİN KADINA EĞİTİM VERİLECEK

Programda ilk konuşmayı yapan İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, “Toplumun temelini aileler oluşturmaktadır. Kadınların sağlığı ailelerin sağlığını, ailelerin sağlığı da toplum sağlığını oluşturmaktadır. Sayın hanımefendi; koordinatörlüğünüzde başlatılan Kadın Sağlığı Eğitimi Projesi, İzmit’te 24 Ekim’de faaliyete geçirilmiştir. Bu eğitimlerde kadın kanser ve hastalıkları, sigaradan kurtulma, organ bağışı ve kadına yönelik şiddet konuları anlatılmıştır. Maksimum iki yıl hedef konulmuştur. 133 bin kadınımıza bu eğitimlerin verilmesi planlanmaktadır. Bütün kurumların işbirliği ile STK’larla uzmanlarla sağlanacaktır. Eğitimlerimiz kadının oldu her yerde, mahalle konaklarında okullarda işyerlerinde STK’larda verilecektir” şeklinde konuştu.

 

KENDİNİZİ İHMAL ETMEYİN

Ardından Vali Hüseyin Aksoy’un eşi Hülya Aksoy ise, “Siz kadınlarımızı bilgilendirmek amacıyla bu projeyi başlattık. Çok olumlu sonuçlar aldık. Kendimize bir hedef belirledik, ama ulaşabildiğimiz her noktaya ulaşmaya çalışacağız. Kadın ailenin temel bireyi. Biz kadınlar kendimizi ihmal ederiz, böyle bir yapımız var. Lütfen kendinizi ihmal etmeyin. En ufak sıkıntınızda doktorunuza gidin” ifadelerine yer verdi.

 

KADINLARA SUNUM YAPILDI

Aksoy’un ardından İl Sağlık Müdürlüğü’nde görevli Dr. İnci Sobi tarafından kadın katılımcılara meme kanseri, kendi kendine meme muayenesi, rahim ağzı kanseri, kalın bağırsak kanserleri, kadın üreme sağlığı, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, normal doğum, anne sütü ve emzirmenin önemi, menopoz, sağlıklı beslenme, fiziksel aktivite, obeziteden korunma ve diyabet, organ bağışının önemi, 6283 sayılı kanun ve kadına yönelik şiddet, sigara ve uyuşturucu bağımlılığının zararları konularında eğitim vererek, kendi kendine meme muayenesini içeren video gösterimi gerçekleştirildi. Toplantı daha sonra soru-cevap şeklinde devam etti.

prptokol

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Darıca Belediyesi mobesko Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu Beykar BasiskeleSanayi konak_dr