19 Kasım 2018 Pazartesi

Şanlı: Burası dağ başı değil

Şanlı: Burası dağ başı değil
Firma Rehberi Yazdır

Haber

Türk Eğitim Sen Başkanı Yaşar Şanlı geçtiğimiz günlerde yapılan kongrede adaylıktan baskı sonucu çekildiklerini iddia eden Türk Eğitim Sen Kartepe Şube Başkanı Levent Zanbak'a ilişkin, " Söz konusu arkadaşımız hakkında bir bilgim yok. Nasıl aday çıktı nasıl geri çekildi bilmiyoruz. Burası dağ başı değil. Hukuk var yönetmelik var öyle bir şeyi asla kabul etmiyoruz" dedi

Türk Eğitim Sen Başkanı Yaşar Şanlı, 6. Olağan Genel Kurulu ile yeniden başkan seçilmiş olduğu kongreyi değerlendirdi. Ayrıca adaylıktan baskı sonucu çekildiklerini iddia eden Türk Eğitim Sen Kartepe Şube Başkanı Zanbak hakkında da değerlendirmelerde bulunan Şanlı, “Her bir arkadaşımızın, her bir delegemizin Türk Eğitim Sen'e kendi iradesi ile aday olmaya hakkı vardır. Bu hak kutsaldır. Zaten biz de bunu her yerde söyledik. Söz konusu arkadaşımız hakkında bir bilgim yok. Nasıl aday çıktı nasıl geri çekildi bilmiyoruz. Burası dağ başı değil. Hukuk var yönetmelik var öyle bir şeyi asla kabul etmiyoruz. Biz şimdi önümüze bakıyoruz” dedi.

 

TEŞEKKÜR ETTİ

Kongre hakkında değerlendirmelerde bulunan Yaşar Şanlı, “Kongremiz Türk vakarına, kalitesine, duruşuna yakışır bir şekilde tezahür etmiştir. Kongremize yoğun katılım gösteren tüm siyasi parti başkanlarına, temsilcilerine, STK’larımıza, gönül dostlarına, arkadaşlarıma, üyelerimize ve her biri birbirinden kıymetli feraset sahibi delegelerimize sonsuz teşekkürler ediyorum. Kongremiz gerçekten bir demokrasi şöleni şeklinde gerçekleşti. 135 delege içerisinden 113 delegemiz kongremize gelerek yönetimimize oy verdi. Yaklaşık 10 arkadaşımız da mazeret bildirerek bizim yanımızda olduklarını belirttiler ve kongreye katılamadılar” diye konuştu.

 

"SORUNSUZ BİR ŞEKİLDE GEÇTİ"

Açıklamalarına devam eden Şanlı, “Kongremiz gerçekten son zamanlarda Kocaeli'de yapılan en güzel kongrelerden birisi oldu. Bu kongrenin bu kadar güzel geçmesini sağlayan başta il yöneticilerime, ilçe başkanlarıma ve görevli tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Kongremiz sorunsuz bir şekilde geçti. Bir teşekkür de kongremizin sağlıklı bir şekilde geçmesi için orada bulunan kıymetli emniyet mensuplarımıza yapmak isterim. Sağ olsunlar, var olsunlar” şeklinde konuştu.

 

"BÖYLE BİR ŞEYİ ASLA KABUL ETMİYORUZ"

 Adaylıktan baskı sonucu çekildiklerini iddia eden Türk Eğitim Sen Kartepe Şube Başkanı Zanbak hakkında da açıklamalarda bulunan Şanlı, “Biz Levent Bey’in başkan adaylığını basından öğrendik. Onun dışında hiçbir yerden bilgimiz olmadı. Türk Eğitim Sen'e başkan olunabilmesi için kongreye gelerek en az 26 kişilik yönetim listesini kongre divanına sunmak daha sonra seçilmek daha sonra da yapılacak olan ilk yönetim kurulu toplantısında yönetim kurulu üyelerinin kendi içerisinde bir başkan seçmesi gerekiyor. Yani bir çok aşaması olan bir işlem. Ayrıca her bir arkadaşımızın, her bir delegemizin Türk Eğitim Sen'e kendi iradesi ile aday olmaya hakkı vardır. Bu hak kutsaldır. Zaten biz de bunu her yerde söyledik. Söz konusu arkadaşımız hakkında bir bilgim yok. Nasıl aday çıktı nasıl geri çekildi bilmiyoruz. Burası dağ başı değil. Hukuk var yönetmelik var öyle bir şeyi asla kabul etmiyoruz. Biz şimdi önümüze bakıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM murat yıldız aday adayı konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu