18 Ekim 2018 Perşembe

Sait Ağdacı: Analiz sonuçları ortada yok

Sait Ağdacı: Analiz sonuçları ortada yok
Güncel Yazdır

Haber

12 Ocak’ta Körfez’de meydana gelen çevre kirliliği ile ilgili açıklamalarda bulunan Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Sait Ağdacı, "Aradan neredeyse bir yıl geçti. Yazdık, çizdik ama yetkililer cevap vermediler. Veremezler de. Hala analiz sonuçları yok ortada" dedİ

12 Ocak'ta Körfez'de ,tanka boşaltım esnasında yağmur suyu tankında kaçak oluşması neticesinde fueloil sızmış ve  lodosun da etkisiyle tüm iç körfezi kaplamıştı. Akabinde hemen bariyer çekilmiş,vali yardımcısı, Liman başkanlığı,il çevre koruma alarma geçmişti. Kirliliğe neden olan firmaya 2 milyon 100 bin lira ceza kesildi.  Çevre kirliliğine ilişkin net bir analiz sonucu açıklanmadı. Bu durumla ilgili yetkilerden hala tatmin edici bir cevap alamadıklarını belirten Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Sait Ağdacı, " Aradan neredeyse bir yıl geçti. Yazdık, çizdik ama yetkililer cevap vermediler. Veremezler de. Hala analiz sonuçları yok ortada" dedi.

 

"KENDİMİZİ KANDIRIYORUZ"

"Biz geçtiğimiz eylül ayında yapılan analizlerde Körfez'de muazzam derecede kanserojen madde içeren kimyasallar bulunuyor dedik" diyen Ağdacı sözlerini, "Bu özellikle deniz dibi canlılarında, midyelerde, dip balıklarında büyük tehlike oluşturuyor. Belediye yetkilileri de diyor ki, yok efendim Körfez'i akvaryum yapacağız. Bu hikayedir. Abesle iştigal başka hiçbir şey değil. Körfez'in zaten çok önceden bittiğini geçtiğimiz mayıs ayında yaptığımız "Körfez Ölüyor mu" adlı panelde açıkladık.  Göz göre göre kendimizi kandırıyoruz. Halk da açıkçası bu konuda duyarsız" ifadeleriyle sonlandırdı

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Darıca Belediyesi mobesko Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu Beykar BasiskeleSanayi konak_dr