18 Ekim 2018 Perşembe

“ENSAR, FETÖ’nün dershanelerine benzemesin”

“ENSAR, FETÖ’nün dershanelerine benzemesin”
Siyaset Yazdır

Haber

İzmit Belediye Meclis Toplantısı’nda tekrar görüşülmek üzere komisyona gönderilen ENSAR Vakfı protokolü maddesi ile ilgili konuşan CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, “Atacakları kararın daha önceden Fethullah Gülen’in dershanelerine paralel olmamasını İzmit halkı umut ediyor” dedi

CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, haftalık olağan toplantısında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Açıklamasında Küçükkaya, AK Parti İzmit İlçe Teşkilatı’nın Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümü nedeniyle okuttuğu mevlide İl Başkanı Cengiz Sarıbay ile birlikte önce katılacaklarını açıklayıp daha sonra katılmamalarını değerlendirdi. Ardından İzmit Belediyesi Meclis Toplantısı’nda tartışmalı geçen ENSAR Vakfı protokolü ile ilgili İzmit halkının beklentisini açıkladı.

 

SAMİMİ OLABİLECEKLERİNİ DÜŞLEDİK

Açıklamasında İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, “Geçen haftanın en önemli olaylardan biri Türkiye’nin kurucu babası Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümü. Sıradan bir lider değil, dünyaya eserler bırakmış bir devrimci. İlk gün söylediğimiz gibi Mustafa Kemal zihniyetinin, kendi sözüyle söylediği Cumhuriyet Halk Partisi’ne de sonuna kadar sahip çıkacağız. Cuma günü kamuoyu mevcut iktidar partisinden daha önce duymadığı ciddi bir Atatürk söylemiydi. Başta cumhurbaşkanı ve AKP’nin eğer samimi iseler geldikleri noktadan memnuniyet duyarız. Her ne kadar Anıtkabir’de Rabia işareti yapsalar da bu nokta samimi olacaklarını düşlediğimiz bir nokta” dedi.

 

HAKARET ÜZERİNE AYNI SAFTA BULUNAMAZDIK

“AKP, Türkiye’nin gelmiş geçmiş en büyük koalisyon partisi” diyen Küçükkaya, “Dönem dönem tarikatlarla dönem dönem demokratlarla, liberal çevreyle, son dönemde MHP ile. AKP’nin söylevsel anlamda sahip çıkabileceği tek ideoloji, zamanında çok ağır laflarla eleştirdiği Mustafa kemal söylevidir. Gelinen nokta o ki AKP de cumhuriyete tabii olmak zorunda. Biz bu düşünceler ışığında sayın il başkanımız da söz verdi diye birlikte Cuma günkü etkinliğe katılacaktık. Camiler ibadetin yapıldığı en kutsal yerler. AKP’nin genel başkanının Mustafa Kemal’i koruyorum derler. Kendi siyasal hareketlerinin zikzaklarına bakmadan onun en önemli eseri CHP’ye şekilde diyebilecek kadar hakaret noktasındadır. Mensubu olduğumuz partiye hakaretleri kabul edip aynı safta ibadet etmemiz samimi olmayacaktı” şeklinde konuştu.

 

İZMİT HALKI KOMİSYONU TAKİP EDİYOR

Devamında Küçükkaya, “Cuma günü AKP’nin bu müthiş Atatürkçülük buluşu, herhalde bugüne kadar sürdü ki icraatta AKP’lilerin asla Atatürk’le yan yana gelmeyeceği icraatlar silsilesine bugün bir yenisi eklendi. Laiklikle ilgili sorunu olduğunu söyleyen bir meclis başkanını meclis başkanlığına yeniden aday göstermek AKP’lilerin Atatürkçülüğü mezara kadar değil pazara kadar götürdüğünün kanıtıdır” dedi. Geçtiğimiz salı günü İzmit Belediye Meclis Toplantısı’nda tartışmalı geçerek tekrar komisyona gönderilen ENSAR Vakfı protokolü maddesi ile ilgili de konuşan Küçükkaya, “ENSAR Olayı ile ilgili komisyon arkadaşlarımıza şimdiden uyarıda bulunuyorum. İzmit halkı dikkatle komisyonu takip ediyor. Atacakları kararın daha önceden Fethullah Gülen’in dershanelerine paralel olmamasını İzmit halkı umut ediyor” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Darıca Belediyesi mobesko Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu Beykar BasiskeleSanayi konak_dr