18 Ekim 2018 Perşembe

Dedeoğlu: DSP’yi kimse göz ardı edemez

Dedeoğlu:  DSP’yi kimse göz ardı edemez
Siyaset Yazdır

Haber

DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu gerçekleştirdiği basın açıklamasında, “32 yıl önce kurulmuş olan ve bu ülkeyi birkaç kez yönetmiş DSP’yi hiç kimse göz ardı edemez. DSP küllerinden yeniden doğacaktır” dedi

DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, il binasında gerçekleştirdiği haftalık olağan basın açıklamasında ülke ve kent gündemini değerlendirdi. Açıklamada Dedeoğlu’nun yanı sıra DSP İzmit İlçe Başkanı Hülya Yıldırım ve çok sayıda partili katılım gösterdi. Açıklamada konuşan Dedeoğlu, “Bu gece saat 02.00 de Ankara’ya gidiyoruz. Ankara’da Anıtkabir’e çelenk koyacağız ardından Çankaya’da DSP’nin kuruluşunun yıldönümünü kutlayacağız” dedi.

 

“ATAMI RAHAT BIRAKIN”

Açıklamada konuşan Dedeoğlu, “Atatürk üzerinden politika yaparak siyasi rant elde etmek isteyenlere sesleniyorum. İleri görüşlü, çok partili rejimi kuran, köylü milletin efendisidir diyerek tarımı geliştirmeye çalışan, kalkınmayı köyden başlatan, kadınlara seçme ve seçilme hakkı veren "Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüce bir toplum olarak yaşatır; ya da bir milleti esaret ve sefalete terk eder” diyerek eğitim ve öğretime verdiği önemi belirten "Atam"ı rahat bırakın” dedi.

 

ÜRETİM YOK TÜKETİM ÇOK

Sizler bugüne gelin ve bugünü tartışın diyen Dedeoğlu, “Tartışılması gereken konuları göz ardı etmeyin. Şu anda günümüze bakarsak; eğitim-öğretim berbat durumda, eğitim yok hasbelkader öğretim yapılmaya çalışılıyor. Cumhurbaşkanımız ”eğitimde başarısız olduk" dedi. Doğru söze ne denir. Öğrenci ve veliler stres içinde. Hiçbir hazırlık yapılmadan sınavları kaldırdık dendi. Haziran’a kadar daha çok değişiklik olacağa benziyor.  Ekonomi çökmek üzere. Ekonomi büyüyormuş nasıl büyüyor?  Büyüyen bir şeyler var o da fiyatlar. Halkın alım gücü her geçen gün biraz daha azalıyor. Üretim yok tüketim çok” diye konuştu.

 

“DSP KÜLLERİNDEN DOĞACAKTIR”

Konuşmasına devam eden Dedeoğlu, “Birilerini eleştirirken olmayan şeyleri olmuş gibi söylemek, karalayarak politika yapmak etik değildir. Ama maalesef herkes ağzına geleni söylüyor.  Dış politika tam bir fiyasko. ABD vizede gevşiyor, yumuşuyor ile uğraşıyoruz. Bize bizden başka dost yok.  AKP ve CHP den başka parti yokmuş gibi davranıyorlar. DSP Genel Başkanım Önder Aksakal’ın beyanları ulusal basın ve medyada yayınlanmıyor. İnsanlar yeni kurulacak partilere yönlendirilmeye çalışılıyor ve bir oyundur oynanıyor. 32 yıl önce kurulmuş olan ve bu ülkeyi birkaç kez yönetmiş DSP’yi hiç kimse göz ardı edemez. DSP küllerinden yeniden doğacaktır bu böyle bilinsin” şeklinde konuştu.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Darıca Belediyesi mobesko Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu Beykar BasiskeleSanayi konak_dr