17 Ocak 2019 Perşembe

Aygün’den İYİ Parti yorumu

Aygün’den İYİ Parti yorumu
Siyaset Yazdır

Haber

İYİ Parti’yi değerlendiren AK Parti Milletvekili Zeki Aygün, “Ne yapacak şimdi İYİ Parti? Tatlı cadı Sementa gibi burnunu oynatıp sorunları mı çözecek. Halkımız 2014’te nasıl cevap verdiyse 2019 seçimlerinde de aynı cevabı onlara verecek” dedi

AK Parti Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, Seka Park Otel’de gündeme dair basın açıklamasında bulundu. Aygün, yapmış olduğu çalışmalarla ilgili kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla kentimizin yerel basın mensupları ile bir araya geldi. MTV zammından üretime kadar, İYİ Parti’den yerel gündeme kadar tüm konuları ele aldı.

 

3 ANA BAŞLIKTA ELE ALDI

Açıklamasında Aygün, “Bazıları bize der ki üç gün çalışıyorlar gerisinde yatıyorlar. Ama biz 4 gün sahada çalışıyoruz, tabi biz bundan çok mutlu oluyoruz. Bu toplantıyı bütçe görüşmeleri başlamadan yapmak istedim. Birinci görevimiz yaptığımız yasalarla ilgili, ikincisi saha çalışmaları ve üçüncüsü de genel politikalar. 3-4 hafta önce ziyaretlerimiz oldu. OSB’leri, Tersaneyi, TÜBİTAK’ı ziyaret ettik. Kendi ürettiğinizin fazlasını dışarıya satabiliyorsanız ülke kalkınıyor demektir. Bundan önce ASELSAN’ı da gezdik” dedi.

 

MTV, İZAH EDİLMEDEN YAPILAN ZAMDI

Devamında üretimin önemine değinen Aygün, “Güneydoğu’daki terörizmin beli kırıldı. Şu anda oralar hallaç pamuğu gibi. MTV’lere yapılan zamlar izah edilmeden yapılan bir zamdı. Cumhurbaşkanımız eğer böyle bir şey yapacaksanız önce halka anlatın dedi. Eğer yapılanları hayata geçirebilirsek Türkiye her alanda kalkınır. Bağımsızlık dağın başına çıkıp bağırmakla olmuyor. Bağımsızlık Atatürk’ün dediği gibi ‘Göklere hakim olan dünyaya hakim olur’. Biz dünya 5’ten büyüktür diyorsak bunun bir gerçeği var. Savaşlar dünyada cephe savaşından çok ekonomik savaşa dönüştü. Halkın iradesiyle gelenleri devirenlerin nelere mal olduğunu görüyoruz” ifadelerini kullandı.

 

TRAMVAY UZATILACAK

Yerel projeleri de ele alan Aygün, “Kocaeli Devlet Hastanesi aralık sonunda açılacak. Gebze Fatih Hastanesi de şubat başı olarak planlanıyor. Eskiden tek kişilik iki kişilik odaları arardık. Şimdi herkes tek kişilik odalarda. Onun dışında Kocaeli’de en büyük sorun ulaşım. Şehir içini ele aldığımızda tramvayı yaptık. Bir tarafı Plaj Yolu’na kadar, diğer kısmı da Alikahya tarafına kadar düşünülüyor. Maksimum 30 bine ulaşmış, minimum da 25 bin yolcu. İngiliz’in Hans’ı yaparken Türk milletinin Hasan’ı yapınca mı olmuyor?” diye konuştu.

 

İYİ PARTİ’YLE NE YAPACAKLAR?

Aygün devamında AK Parti ile ülkenin ekonomik düzeyinin yükseldiğini belirtirken “2001 yılında uçurumun kenarındaydık. 2 bin 500-3 bin dolarlık kişi başı gelir vardı. Biz geldik. Millet artık o günkü siyasi partilerden ümidi kesmişti. O dönem Sayın Cumhurbaşkanımıza güvendiler. Ekonomiyi 4 kat büyüttü. Küresel güçler bunu önce 2007’de hissettiler. Parti kapatma davası açtılar. Daha sonra gezi olayını patlattılar. Sonra Kobane operasyonu yaptılar, o da tutmadı hain darbe girişimini yaptılar. CHP’ye bakın şimdi Batı’nın dilini kullanıyor. Şimdi de İYİ Parti’yi getirdiler. Ne yapacaklar şimdi İYİ Parti’yle? Tatlı cadı Sementa gibi burnunu oynatıp sorunları mı çözecek. Halkımız 2014’te nasıl cevap verdiyse 2019 seçimlerinde de aynı cevabı onlara verecek” dedi.

 

İKİNCİ BİR MUHALEFET ÇIKARIP DESTEKLİYORLAR

Devamında Aygün, “Bu ülkenin kalkınması bu kadar olayların neticesinde birlik beraberlik kardeşlik duygusuyla oldu. Şu anda Türkiye’nin üzerinde oynanan oyunlar 2019’a kadar bunlardır. İkinci bir muhalefet çıkarıp destekliyorlar. Kimliği verilmeyen roman toplumlar var. Konfederasyon varken ikinci bir konfederasyon ortaya çıkarıyorlar” sözlerine yer verdi.

 

ŞİMDİ O EMEKLİ ÇOK PİŞMAN

Ardından Aygün, “Bölgede hakikaten çok büyük oyun oynanıyor. Sırf koltuk için bunu yapanların millet cevabını verecektir. 7 Haziran’da 15 yıldan beri oy veren emekliler dedi ki biz size bir ders vereceğiz, kulağınızı çekeceğiz. 7 Haziran seçimleri oldu, tek başına iktidar olamadık ve o emekli vatandaş pişman oldu. Tekrar 1 Kasım’da işi düzelttik. Aynı oyunu oynamak için şimdi yeni mekanizmalar kullanıyorlar” dedi.

 

BİR GÜN GÜNEYDOĞU’YA GİDİP GÖRELİM

Türkiye’nin savunma sanayi ve ekonomide dünya ülkeleri arasında ilk 10’a gireceğini belirten Aygün, “Biz öyle istedikleri zaman tokatlayan, hatta diğer yanağımızı da uzatıp ‘Buna da vur’ diyen bir ülke değiliz artık. Bir kere özümüze döneceğiz. Eğer bu ülkeyi seviyorsak bu ülkenin gerçeklerini topluma yansıtmamız lazım. Bir gün Metin Toker Paşa’ya söyleyelim, gidip görelim Güneydoğu’yu” dedi. Devamında TEOG’un kaldırılmasına da değinen Aygün, “Her konuda kalkındık, ama şu milli eğitimde düzeni bir türlü kuramadık. Bugün dershanenin verdiği eğitimi artık okullarda bedava verilecek şekilde yapmaya çalışıyoruz. Terör eğitime de çok zarar verdi” şeklinde konuştu.

 

ULUSOY’UN İSTİFASINI DEĞERLENDİRDİ

İYİ Parti eski İl Başkanı Haluk Ulusoy’un istifası üzerine de konuşan Aygün, “Siyasetin havasını teneffüs etmemiş, hareket mekanizmalarını yaşayarak görmeyen biriyle siyaset yürümez. Siyasetin okulu yoktur, yaşandıkça öğrenir. Haluk bey de iş hayatından gelen tanıdığımız bir isim. O gün o tercihi yapmış, bugün de bu tercihi” diyerek açıklamaları sonlandırdı.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu