17 Ocak 2019 Perşembe

Cahit Elginkan Rus misafirlerini ağırladı

Cahit Elginkan Rus misafirlerini ağırladı
Eğitim Yazdır

Rusya Dışişleri Bakanlığı Uluslararası Lisesi’nden bir müdür yardımcısı, 5 öğretmen ve 6 öğrenci Cahit Elginkan Anadolu Lisesi’ne 29 Ekim – 4 Kasım 2017 tarihleri arasında ziyarette bulundular

Koordinatörlüğü  geçen yıl Cahit Elginkan Anadolu Lisesi Almanca Öğretmeni Sıddıka Kırgil , bu yıl ise Biyoloji Öğretmeni Ramazan Kır tarafından yürütülen ‘’Karadeniz’de Barış ve Müzik Festivali’’ öğrenci değişimi projesi kapsamında gerçekleştirilen ziyaretin amacı; ülkemizi , okulumuzu  , öğretmenlerimizi ve öğrencileri gelecekte iş birliği yapmak için tanımak  ,Rus ve Türk öğretmenler arasında  bilimsel ve teknik bağlantı kurmak ve profesyonel gelişimi sağlamak.

 

DSC00189

 

FOLKLOR GÖSTERİSİ

Program kapsamında, Rus öğretmenler ve öğrenciler ilk gün Cahit Elginkan Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan Erin ile tanıştırıldılar. Ardından konuklar müzik festivali Kapsamında: Ahmet Elginkan Vakfı Konferans Salonu’nda Rus öğrenci ve öğretmenler ile Cahit Elginkan Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından çeşitli folklorik dansların gösterimi yapılarak şarkılar seslendirildi.

 

IMG_1978

 

“İZMİT MANZARASI BÜYÜLEDİ”

Rus kafileye ayrıca SEKA Kağıt Müzesi, Can Pişmaniye Tesisleri, Orhan Camii, Kapanca Sokak ve Kasrı Hümayun ziyaretleri yaptırıldı. Cahit Elginkan Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan Erin ziyaret programlarına ilişkin, “Hem tarihi mekanlar hem de muhteşem İzmit manzarası misafirlerimizi büyüledi” dedi. Konuklar program kapsamında İstanbul ve Konya’ya da götürüldü. 4 Kasım Cumartesi günü saat 12:00 da Rus öğretmen ve öğrenciler  Rusya’ya dönüş için ,Atatürk Havalimanı’na uğurlandı.

 

DSC00081

 

RUSÇA KURSU AÇILACAK

Yoğun bir program sonucunda misafirler bir haftayı, “Kelimelerle anlatılamayacak kadar güzeldi‘‘  şeklinde değerlendirdiler. Okul yetkilileri projenin gelişerek devam edeceğini belirterek proje kapsamında alınan karar doğrultusunda okulda Rusça kursu açacaklarını belirttiler. Aynı şekilde Rusya’daki okulda da Türkçe kursu açılacak.

 

IMG_1460

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu