15 Ekim 2018 Pazartesi
Global

Kocaeli annelerinden Doğan’a Ziyaret

Kocaeli annelerinden Doğan’a Ziyaret
Güncel Yazdır

Geçtiğim ay kurulan Kocaeli Anneleri Derneği Başkanı Hande Kaya, yönetim kurulu üyeleri Feyza Çetinkaya, Eda Kolaylı, Eylem Çağlayan Ünsal, Nihal Dev Altın, Özlem Çetindağ, Lale Şanlı ve Seda Hapeloğlu İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ı ziyaret etti

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren  Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, “anneler, bizim başımızın tacı. Anneler adına bir dernek kurmuş olmanız çok önemli Sivil Toplum Örgütleri demokrasinin gücünü ve kalitesini arttırır.  Ne kadar çok STK, o kadar çok demokrasi ve halkın temsili demektir. Sizler, annelerimizin bir anlamda da anneliğin sesi soluğusunuz.

 

GÜÇLÜ AİLELER HEDEFLEDİK

 Bizler de aile kavramının önemini çok iyi bilen ve bu konuda destekleyici çalışmalar yürüten bir belediyeyiz.  Türkiye’de ilk defa Çocuk Hakları Okulu’nu  biz kurduk. Avrupa’ya örnek olduk. Çocuklarımıza haklarını öğretiyoruz. Bunu anneye ve aileye yardım etmek için yapıyoruz.  Ne yazık ki, artık evlilikler çok kolay sonlandırılıyor. Kocaeli’nde Türkiye ortalamasının üzerinde boşanma var. Parçalanmış bir ailede çocuk da mağdur oluyor. Sorunlu bir çocuk, geleceğin sorunlu bir annesi ve sorunlu bir babası olacaktır.

 

HEPİMİZİN KONUSU

 Aile, mutlu evlikler, mutlu çiftler, çocuklar hepimizin konusudur.  Evlilik Okulu ve Aile Rehberlik Merkezi’ni de bunun için kurduk. Güçlü bir aile hedefledik.  Kadın Sosyal Yaşam Merkezi’ni açtık. Merkezde meslek atölyeleri, toplantı salonu, sauna, havuz, fitness, kreş, sağlık birimi, meslek edindirme kursları, sergi salonları, ne ararsanız var.  Kadınlarımızın hem meslek kazanmalarını, hem sosyalleşmelerini, hem de öğrenip, yaptıklarıyla ekonomik kazanım sağlamalarını amaçladık.   Bina içeresinde bulunan Aile Rehberlik Merkez’de de İzmit sınırlarında yaşayan ailelerin, aile birliklikerini sağlıklı bir şekilde sürdürebilmesi için ihtiyaç duyabilecekleri her türlü danışmanlık ve rehberlik hizmetlerini sağlıyoruz.

 

HASSASİYETİMİZ DEVAM EDECEK

 Türkiye’de ilk kez emzirme odasını Derince Sopalı Hastanesi’nde görev yaparken açmıştık..   Bu annelerimizin ihtiyaç duyduğu, küçük gibi görünen ancak çok önemli bir uygulamaydı. Belediye başkanlığı dönemimde de bu uygulamayı projelendirerek şehrin farklı noktalarına bebek emzirme kabinleri koyduk.  Bizim, anne çocuk çalışmalarımız aynı hassasiyetle devam edecek.  Sizlerde çok güzel bir dernek kurmuşsunuz, çok istekli olduğunuzu görüyorum. Birlikte güzel projeler yaparız. Her zaman yanınızdayız ”dedi.

 

AYRI BİR ANLAMI VAR

 Çocuklara yönelik hassasiyeti herkes tarafından bilinen İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ı ziyaret etmelerinin kendileri için ayrı bir önemi olduğunu belirten dernek üyeleri de  “ anne ve çocuk odaklı çalışıyoruz. Amacımız anne ve çocuklara destek vermek, çeşitli aile eğitimleri, çocuk kursları, giyim, kıyafet, gıda gibi destekler veriyoruz. Sizin de çocuklara olan ilginizi ve hassasiyetini iyi biliyor ve onlara yönelik hayata geçirdiğiniz çalışmaları taktirle takip ediyoruz” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Darıca Belediyesi mobesko Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu Beykar BasiskeleSanayi konak_dr