15 Ekim 2018 Pazartesi

“Yerli otomobil Kocaeli’de üretilmeli”

“Yerli otomobil Kocaeli’de üretilmeli”
Siyaset Yazdır

Haber

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü nerede üretileceği merak edilen yerli otomobilin Kocaeli’de üretilmesi gerektiğini belirterek STK’lara çağrıda bulundu. Ünlü, “Yerli otomobil Kocaeli’de yapılması adına bir platform oluşturulmalı. Kimse bu fırsatı kaçırmasın. Tecrübe var, işçi var Kocaeli’de. Türkiye’de yerli araba üretilecekse Kocaeli’de üretilmeli” dedi

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü parti binasında basın mensuplarıyla bir araya gelerek değerlendirmelerde bulundu. Yerli otomobil konusu hakkında açıklamalarda bulunan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, “Bugün KOTO, KSO başkanı yerli otomobili Kocaeli’de üretmek istiyorlar. Bu çok yerinde bir öneri. Ben tüm Kocaeli’deki STK temsilcilerine sesleniyorum: Yerli otomobil Kocaeli’de yapılması adına bir platform oluşturulmalı. Gelin Kocaeli’de bunu yapalım. Kimse bu fırsatı kaçırmasın. Tecrübe var, işçi var Kocaeli’de. Türkiye’de yerli araba üretilecekse Kocaeli’de üretilmeli. Kime gitmemiz gerekiyorsa ben MHP İl Başkanı olarak çağrı yapıyorum. Boş işlerle uğraşmayalım. Biz bunu yapmaya başarabilirsek hem kalitemiz artacak hem istihdam sağlanacak hem de Kocaeli’nin ismi dünyada duyurulacak. Bu altın yumurtlayan tavuğu kaçırmayalım. Gelin yerli otomobili Kocaeli’de yaptıralım” diye konuştu.  ,

 

“ARABAMDA CAM FİLMİ VAR”

Son günlerde ülke gündeminde yer alan cami filmi konusu hakkında açıklamalarda bulunan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, “Benim arabamda cam filmi var. Ama devlet diyorsa sökeceksin sökmemiz lazım. Uygun bir derecede cam filmi uygulaması olmalı. Emniyet görevlisi aracın içerisindeki görebiliyorsa sıkıntı olmaması lazım. Ülke hassas bir dönemden geçiyor. Eğer arabanın içerisini göremiyorsa güvenlik güçleri bu cam filmleri sökülmeli. Vatandaş esnaf itirazında haklı olabilir. Ama vatandaşın da devleti anlaması lazım. Benim düşüncem ileride  cam filmi serbest kalacak ama derece derece olacak” dedi.

 

“KAHVEDE ÇOK MASA VAR”

İl başkanları masasına ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Ünlü, “Kurtlar vadisi masası değil il başkanları masası. Bu masa 7 il başkanının 15 Temmuz’dan sonra başlanan uzlaşı kültürünü göstermek için oluşturuldu. Bu masa sana yol yapmaz, iş bulmaz, bu masa il başkanlarının toplumsal uzlaşı kültürünün gösterildiği bir masa. Kamuoyunda önemli bir konu varsa görüş bildirilir o kadar. İsteyen ikinci, üçüncü masayı kurabilir. Kahvelerde çok masa var. Gidip okey de oynayabilirler” diye konuştu.

 

“ATATÜRK OLMASAYDI KÖR NİKOLAR OLURDU”

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 79. Yıldönümü vesilesiyle Cuma hutbesinde Atatürk’ün adının geçmemesinin bazı kesimler tarafından eleştirilmesi üzerine yorumlarda bulunan Ünlü, “ Camilerde söylenmemesi bir eksiktir. Ama devlet duruşunu göstermiştir. Benim naçiz vücudum toprak olacaktır. Ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” diyen Atatürk’ün takipçisiyiz. Atatürk beraber kıldığımız Cuma namazıdır, Atatürk bu ülkenin tam bağımsızlığıdır. Atatürk sevdiğin çocuğundur, torunundur. Biz Atatürk’ü böyle anlatıyoruz. Atatürk’e putlaştıran birileri gibi bakmıyoruz. Atatürk olmasaydı kör Nikolar olurdu” diye konuştu.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Darıca Belediyesi mobesko Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu Beykar BasiskeleSanayi konak_dr