15 Ekim 2018 Pazartesi
Global

Kavaz: Atatürk’ün sözü bizim için emirdir

Kavaz: Atatürk’ün sözü bizim için emirdir
Güncel Yazdır

Haber

ADD İzmit Şubesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 79’uncu yılında Sanat Sokağı’nda anma etkinliği düzenledi. Kavaz günün anlamı ile ilgili, “Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ben size ölmeyi emrediyorum” sözü, bugün, bizim için de emirdir” dedi

ADD İzmit Şubesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 79’uncu yılında Sanat Sokağı’nda anma etkinliği düzenledi. Etkinlikte ADD İzmit Şube Başkanı Ahmet Kavaz ve dernek üyeleri de yer aldı. Sözlerine Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e olan sonsuz saygıdan bahsederek başlayan Kavaz açıklamasında, “Batmayan güneş denen Emperyalizmin güneşini batıran, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, devrimlerin, tüm çağdaş değerlerin öncüsü, sömürülen tüm dünya halklarının onuru ve umudu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’üınüzü 79 yıl önce bugün sonsuzluğa uğurladık. Batının yüzyıllara sığdıramadığı devrimleri, atılımları, 10 yıllara sığdıran tarihin en büyük dehasının ulusumuza nasip olması hepimiz için kıvanç kaynağıdır” ifadelerini kullandı.

 

ORDUMUZA KURULAN KUMPASLAR

Kavaz açıklamasının devamında, “Ancak, kurduğu Türkiye Cumhuriyetinin bağımsızlığı, üniter yapısı ve laik demokratik sistem 79 yıldır içeriden ve dışarıdan sürekli aşındırılmaktadır. Karşı devrimcilik, gericilik, bölücülük ittifak halinde emperyalizmin uşaklığını yapmakta yarışır hale gelmişlerdir. Şeyh Sait isyanları, Dersim isyanları ve emperyalizmin kara gücü olan PKK’nin kanlı eylemleri, Mustafa Fehmi Kubilay’a karşı girişilen bağnaz, gerici ve yobaz vahşet, bir dönem yaşadığımız Asala terör olayları, tarikatların, cemaatlerin, vakıfların kazandığı imtiyazlı durumlar, ordumuza karşı kurulan kumpaslar ve nihayet 15 Temmuz dinci ve işbirlikçi bir ihanet şebekesinin giriştiği darbe girişimi, hepsi, Atatürk Türkiye’sine, Türkiye Cumhuriyeti’ne ve devrimlerine karşı yapılan topyekün bir saldırının halkalarıdır sadece” şeklinde konuştu.

 

“ATATÜRKÇÜLERİN TEMEL GÖREVİ”

Sözlerine devam eden Kavaz, “Atatürk’e ve onun kurduğu Cumhuriyete, devlete karşı yapılan her türlü alçakça saldırının karşısında dimdik durmak, Emperyalizmle iç içe geçmiş sözde sivil toplum örgütlerini, Emperyalizmin doğal müttefiki olan ortaçağ kalıntıları niteliğindeki dinci ve gerici yuvaları deşifre etmek, laikliğin yılmaz savunuculuğunu yapmak Tüm Atatürkçülerin en temel görevi olmalıdır. Değerli arkadaşlar hiçbirimiz Çanakkale’de, Dumlupınar’da Sakarya’da toprağa düşen kahramanlarımızdan ve terörün katlettiği vatan kadar değerli evlatlarımızdan daha değerli değiliz. Bu uğurda Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ben size ölmeyi emrediyorum” sözü, bugün, bizim için de emirdir” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Darıca Belediyesi mobesko Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu Beykar BasiskeleSanayi konak_dr