18 Ekim 2018 Perşembe

Vali Aksoy: Eylem planımızı revize ettik

Vali Aksoy: Eylem planımızı revize ettik
Güncel Yazdır

Uyuşturucu İle Mücadele İl Kurul Toplantısı’nda konuşan Vali Hüseyin Aksoy, “Uyuşturucu Eylem Planımızı revize ettik. Bazı çalışmaları ilave ettik” dedi

Uyuşturucu İle Mücadele İl Kurul Toplantısı Vali Hüseyin Aksoy’un başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya; Vali Hüseyin Aksoy’un yanı sıra Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ali Kurt,  Baro Başkanı Av. Sertif Gökçe, Vali Yardımcısı Beyazıt Tanç,  İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Doğan Erol, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut ve ilgili kurum müdürleri katılım gösterdi.

 

“ÇOK ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR VAR”

Kocaeli’de uyuşturucuyla ilgili kurumlarımızın yürüttüğü çalışmaları gözden geçirmek, hangi kurumun hangi alanda ne tür çalışmalar yapması gerektiği konusunda uyuşturucuyla eylem planında uygun görülen çalışmaları görmek ve onlarla ilgili değerlendirmelerde bulunmak üzere bir arada olduklarını belirten Vali Hüseyin Aksoy’un yaptığı konuşmasında; “ Değerli katılımcılar İlk öncelikle hoş geldiniz. Özellikle uyuşturucu konusu toplumumuzun en önemli konularının başında geliyor. Uyuşturucuyla mücadele konusunda da Türkiye’de yürütülen çok önemli çalışmalar var. Bunları daha iyi noktaya taşımak en başta gençlerimizi tehdit eden uyuşturucuyla daha etkin mücadele etmek adına yapılması gereken çalışmaları değerlendirmek üzere bir araya geldik” dedi.

 

“EYLEM PLANIMIZI REVİZE ETTİK”

“Güvenlik birimlerimizin yürüttüğü çalışmalarda çok ciddi artışlar ve yakalanan miktarlar itibarıyla farklılıklar ortaya çıkıyor” diyen Vali Aksoy, “Bu konuyla ilgili yapılan çalışmaları gözden geçirerek,  daha iyi bir noktaya taşıma adına Kocaeli Valiliği olarak daha öncesinde gerçekleştirilmiş olan Uyuşturucu Eylem Planımızı revize ettik. Bazı çalışmaları ilave ettik. Arkadaşlarımız daha önceki çalışmaları, bu süreç içerisinde yapılmasında yarar gördüğümüz hususları bizlerle paylaşacaklar. Güvenlik birimlerimizin çalışmaları, Cumhuriyet Başsavcılığımızın, Üniversitelerimizin ve birçok kurum ve kuruluşumuzun çalışmalarıyla mücadelemizi daha iyi bir noktaya taşımış olacağız” diye konuştu.

 

ÇALIŞMALAR DEĞERLENDİRİLDİ

Uyuşturucu ile ilgili kurum yetkilileri tarafından yapılan sunumların ardından;  uyuşturucu ile mücadelenin etkin bir şekilde yapılmasına yönelik çok yönlü çalışmaların yapılması, madde bağımlılığının azaltılması ve önlenmesi amacıyla madde bağımlılarının eğitilmesi ve topluma kazandırılması,  İlimizde Amatem ve Çematem açılması için yapılan çalışmalar değerlendirildi.

 

FOTOKOD

 

TOPLU: Toplantı sonrası katılımcılar toplu fotoğraf çektirdiler.

 

VALİ: Vali Hüseyin Aksoy

 

TOPLANTI: Uyuşturucu İle Mücadele İl Kurul Toplantısı Vali Hüseyin Aksoy’un başkanlığında gerçekleştirildi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Darıca Belediyesi mobesko Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu Beykar BasiskeleSanayi konak_dr