18 Ekim 2018 Perşembe

Ekmeğin gramajı değişiyor!

Ekmeğin gramajı değişiyor!
Güncel Yazdır

Haber

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın tebliğde yapacağı değişiklik sonucu israfı önlemek amacıyla taban ağırlığı 250 gram olan ekmek, artık 200 gram üretilebilecek.Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı, "Ekmekte taban 200 gram olacak. Ama biz şu anda fiyatta da, gramajda da bir değişiklik düşünmüyoruz." dedi

Geçtiğimiz yıl fiyat konusunda yaşanan spekülasyonlarla fiyatı Kocaeli’de bir kaç kez değişen ekmek, yine gündemde. Türk Gıda Kodeksi Ekmek ve Ekmek Çeşitleri Tebliği'ne göre, alt sınır olarak şu anda 250 gram olarak üretilen ekmek, alt sınırdan başlamak üzere 50'şer gram artışlarla üretilebiliyordu. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın tebliğde yapmaya hazırlandığı değişiklikle ekmeğin taban ağırlığı 200 gram oluyor. Artış ise 50 gram yerine, bundan sonra 10’ar gram şeklinde yapılabilecek.

 

KOCAELİ’DE DEĞİŞİKLİK YOK

Konu hakkında gazetemize özel açıklamalar yapan Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı, şu an bir değişkilik düşünmediklerini belirtti. Sarı açıklamasında; “Ekmeğin alt sınırı 250 gramdan, 200 grama düşüyor. Daha önce 50’şer gramlık artışlarla, farklı boyut ve fiyatta ekmek üretiliyordu. Şimdi bakanlığın yapacağı değişiklikle taban gramajı 200 grama düştü ve 10’ar gram olarak arttırılabilecek. Yani artık 220 gram, 260 gram ekmek yapılabilecek. Olay bu. Bunun dışında bir durum yok. Biz şu anda bir değişikliğe gitmeyi düşünmüyoruz. Kocaeli’de 250 gram ekmeğin fiyatı, 1.25 TL’den satılmaya devam edecek.” dedi. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Darıca Belediyesi mobesko Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu Beykar BasiskeleSanayi konak_dr