14 Aralık 2018 Cuma
Öztekin Kaşukci

Atatürk gençliği ayakta alkışlandı

Atatürk gençliği ayakta alkışlandı
Güncel Yazdır

Haber

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 79’uncu yıldönümünde Körfez Atatürk Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı “Sen Mustafa Kemal’sin” adlı oratoryosu alkış yağmuruna tutuldu

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 79’uncu yıldönümü nedeniyle Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde Körfez Atatürk Anadolu Lisesi tarafından “Sen Mustafa Kemal’sin” adlı program düzenlendi. Programa Vali Hüseyin Aksoy ve eşi Hülya Aksoy, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan, EDOK Komutanı Tuğgeneral Kazım Dalkıran, CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar ve Fatma Hürriyet Kaplan, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ali Kurt, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, DP Mustafa Nazlıgül, BBP İl Başkanı Serhat Duyar, Baro Başkanı Sertif Gökçe, Gazetemiz Köşe Yazarı Galip Ataman, çok sayıda STK temsilcisi ve vatandaş katılım sağladı.

 

ATATÜRK GENÇLİĞİ AYAKTA ALKIŞLANDI

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda ilk olarak Körfez Atatürk Anadolu Lisesi Müdürü Sadık Akar tarafından açılış konuşması yapıldı. Ardından lise öğrencilerinin hazırladığı “Sen Mustafa Kemal’sin” adlı anma programı kapsamında Gazi Mustafa Kemal Atatürk, şiirler, şarkılar, türküler ve marşlarla anıldı. Gençlerin hazırladığı oratoryo ise dakikalarca alkışlandı. Son olarak tüm salon öğrenciler eşliğinde İzmir Marşı’nı hep bir ağızdan söylerken salonu dolduran katılımcılar ellerindeki Türk bayraklarını büyük bir coşkuyla salladı.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu