23 Ekim 2018 Salı

İzmit’te Genç Vefa Söyleşileri başladı

İzmit’te Genç Vefa Söyleşileri başladı
Güncel Yazdır

İzmit Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl da yapılan genç vefa etkinlikleri bu sene de yapılmaya başladı

Bu yılın ilk etkinliği Muallim Naci Anadolu Lisesi 9 ve 10. sınıf öğrencilerinin katılımıyla Necati Gençoğlu Kültür Merkezi’nde yapıldı. Haber Türk TV Programcısı Buse Biçer ’in  moderatörlüğünde gerçekleşecek söyleşiye Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gazeteci Saadet Oruç konuşmacı olarak katıldı. İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmenşen, Ak Parti İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Aykut Çağlayan Belediyesi Başkan Yardımcısı Güray Oruç da takip ettiği etkinliğe öğrenciler büyük ilgi gösterdiler.

 

DOĞAN’A TEŞEKKÜR

 Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinliğin açılışında konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmenşen “ İzmit Belediyemizin geçen yıldan itibaren başlattığı bu etkinlik vefa kavramının gençlerimiz arasında daha da iyi anlaşılmasını sağlamaktadır. Bu güzel etkinlik için Belediye Başkanımıza ve emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

 

İNANCIMIZ, GELENEĞİMİZ VEFA ÜZERİNE KURULU

 İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan da yaptığı konuşmada “ ne yaparsak onu görürüz. Bunu hiç unutmayın. Siz ne yaparsanız anne babanıza, yarın da çocuğunuz da onu size yapar. Çünkü o size bakacak. Bizim inancımız, geleneğimiz, göreneğimiz, değerlerimiz hep vefa üzerine kuruludur. Vefayı sakın İstanbul’daki bir semtin adı ile karıştırmayın. Bazı sıkıntılarımız, sorunlarımız olsa da, bugün bayrağımız özgürce dalgalanıyor, bayrağımız asılı, İstiklal Marşımızı rahatça söyleyebiliyor.

 

OLMASALARDI, OLMAYACAKTIK

 Bugün Suriye’de, Arakan’da, Filistin’de bir çok yerde böyle fırsat yok. O zaman bize bu ortamları sağlayanlara vefa duyacağız. Eğer 1071 Malazgirt’te Sultan Alpaslan ve oradaki Türk ordusu olmasaydı burada olabilir miydik? Fatih Sultan Mehmet olmasaydı, İstanbul bizim olur muydu? Ya da Çanakkale’deki o kahramanlar olmasaydı, Mustafa Kemal ve silah arkadaşları olmasaydı biz böylesine öğür olabilir miydik.15 Temmuz’da Recep Tayyip Erdoğan olmasaydı sizin gibi vatanını, bayrağını, devletini seven gençler olmasaydı biz burada olabilir miydik? Atalarımıza, büyüklerimize çok şey borçluyuz. Borcumuzu da çok çalışarak, ülkemizi daha da ileriye götürerek ödeyeceğiz” şeklinde konuştu.

 

ÖĞRETMENLERE VEFA

 Haber Türk TV Programcısı Buse Biçer de konuşmasında “ eğitim hayatında vefayı daha fazla görüyoruz. Öğretmenlerimizin ellerini öpüyoruz. Bizlere anne babalarımızdan sonra en büyük emekleri onların oluyor. Vefanın mili ve yerli duygusuna çok önem veriyorum. Vefanın en büyük örneğini bu millet 15 Temmuz gecesindeki duruşuyla sergiledi ve sergilemeye devam ediyor” dedi.

 

DARBE GİRŞİMİNDE BULUNANLAR VEFADAN YOKSUNLARDI

 Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gazeteci Saadet Oruç da Vefa Söyleşisinde şunları söyledi “2002 yılından Fransa’ya gittim ve 2013 yılında bambaşka bir memleket algısıyla geri döndüm. 15 Temmuz hain kalkışmayı yapanlar vefadan hiç nasibini almamışlar. FETÖ terör örgütü üyelerinin biraz vefa duygusu ve manevi değerleri olsaydı böyle bir hainliğe girişmezlerdi. 15 Temmuz Türkiye’nin en karanlık gecesidir.  Memleket için dertli olmanız, sizi yetiştiren var eden topraklar, kültür için, o aidiyet sizi gerekli adımları atmaya mecbur kılar. Bir şeyin içerisindeyken onun kıymetini anlamazsınız. Ben 11 yıl Paris’te gazetecilik yaparken Türkiye’yi çok özledim. İş gereği çok fazla seyahat ettim. Dönüp dolaşıp geleceğiniz yer doğup, büyüdüğünüz ve sizi oluşturan topraklardır. Memleket duygusu, vefa duygusu kelimelerle anlatılacak bir şey değildir.”

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Darıca Belediyesi mobesko Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu Beykar BasiskeleSanayi konak_dr