16 Aralık 2018 Pazar
Öztekin Kaşukci

Çelik: İktidar film çevirmeyi bıraksın

Çelik: İktidar film çevirmeyi bıraksın
Siyaset Yazdır

Haber

Saadet Partisi (SP) İl Başkanı Nurettin Çelik araçlarda cam filmin yasaklanmasına tepki göstererek, “Bu işin ticaretini yapan esnaf ve arabasına cam filmi taktıran şoförler mağdur ediliyor. Hükümetin tutarsız politikalarının bedelini millet ödüyor. Mevcut iktidara tavsiyemiz odur ki; film çevirmeyi bıraksınlar” dedi

Saadet Partisi (SP) İl Başkanı Nurettin Çelik haftalık olağan basın açıklamasında kent ve ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Yoğun bir çalışma sürecine girdiklerinin altını çizen SP İl Başkanı Nurettin Çelik, “Çin’e değil Haydar Paşa’ya gitmek istiyoruz. Abdülhamit devrinden beri İzmit'ten İstanbul’a trenle gidilip gelinirken Haziran 2012’ten buyana, tam 5 yıldır İstanbul’a trenle gidilemiyor” dedi.

 

SORUMLULAR HESAP VERMELİ

“Eski Türkiye’de demiryoluyla 1 saat 20 dakikada İstanbul’a gidilebilirken, bugün bu seferler olmadığı için vatandaşlarımız 2 saatte İstanbul’a varamıyorlar” diyen Çelik, “24 aylığına verilen projenin 2015 Haziran ayında bitmesi gerekirken üzerinden bir 24 ay daha geçti. Bugüne kadarda kamuoyuna hiçbir açıklama yapılmadı. Bu işin arkasında da kötü kokular mı var. Öncelikle resmi ağızlardan açıklama bekliyoruz. Bu ihmalin sorumluları kimlerse millete hesap vermelidir. Saadet Partisi olarak millet adına konuyu sonuna kadar takip edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

 

İKTİDAR FİLM ÇEVİRMEYİ BIRAKSIN

Çelik sözlerini, “Devletimizin artık yönetilemediğini görüyoruz. Bunun en güzel örneğini film olayında gördük. Önce araçlarda cam filmi takılmasını serbest bırakıyorlar. Millet güvenip taktırıyor. Böyle tam 5 milyon araç, Kocaeli’mizde üç yüz bin araçtan bahsediliyor. Daha bir yıl geçmeden bu sefer de diyorlar ki 'Hayır vazgeçtik, cam filmi yasak.' Bu millet sizin işgüzarlığınızın faturasını kendi cebinden ödemek zorunda mı? "Bu işin ticaretini yapan esnaf ve arabasına cam filmi taktıran şoförler mağdur ediliyor, maddi zarara sokuluyor. Hükümetin tutarsız politikalarının bedelini millet ödüyor. Mevcut iktidara tavsiyemiz odur ki; film çevirmeyi bıraksınlar. Hükümeti kararlı olmaya, istikrarlı olmaya çağırıyoruz” ifadeleriyle sürdürdü.

 

“BAŞKANIN YÜZÜ KIZARMIŞ MIIDIR?”

Çelik basın açıklamasında, “Geçtiğimiz hafta buradan Büyükşehir Belediyesine çağrı yaparak “Bir Şehre Nasıl İhanet Edilir?” zirvesi düzenleyin demiştik. İlaveten bu zirve için şehrin bütün tepelerinin uygun olduğunu söylemiştik. Bu çağrımızı Sayın Cumhurbaşkanımız Beştepe’den duymuş olacak ki bir “Şehircilik Şurası” tertip ettiler. Sayın Cumhurbaşkanı:  “Yeşillik arıyorsanız mezarlıklarda bulursunuz.” Sözleriyle Ak Parti’nin belediyecilik anlayışını adeta yerden yere vurdu. Karaosmanoğlu’nun da katıldığını bildiğimiz bu şurada Sayın Başkan; şehre yaptıkları ihanetin hesabını verebilmiş midir? Kocaeli’yi; israf bataklığına iten uygulamaları ve beceriksiz idare anlayışı ile bir çıkmaza hapseden Sayın Başkanın  yüzü, biraz olsun kızarmış mıdır? Şehrimizde kentsel dönüşüm bir  faciaya dönüşmüştür. Bunun en son örneğini Çayırova ve Gebze’de gördük.  Buradan çıkartılacak ders  12 ilçenin tamamında şeffaf denetlenebilir çalışmalar yapmaktır.  Cumhurbaşkanımız’a rağmen kentsel dönüşümün, rantsal dönüşüme tebdil ettiğini  İzmit Belediyesinde görmekteyiz” dedi.

 

TARIMI, HAYVANCILIĞI BİTİRDİLER

“15 yılda tarımı-hayvancılığı bitirip, şimdi etin fiyatından şikayet ediyorlar” diyen Çelik sözlerini, “ Siz alacağınız tedbirlerle besicinin eti ucuza mal etmesini sağlayacağınıza, sanki besici kar ediyormuş gibi, ucuz ithal etle onu mesleğini icra edemez durumu sokuyorsunuz. Yarın et fiyatını düşürmek için bütün et ihtiyacımızı ithalatla karşılamak mecburiyetinde kalacağımızı aklımıza bile getirmiyorsunuz. Bu ne basiretsizlik, bu ne şaşkınlık anlamak mümkün değil. Bugün geldiğimiz nokta, vatandaşımız sabah 9’da belirlenen iki marketin kapısında sıraya girip sınırlı sayıda gelen ete mahkum edildi” ifadeleriyle sonlandırdı. 

 

KENDİLERİ İSTİFA ETSİN

Saadet Partisi İl Başkanı Nurettin Çelik, Haftalık olağan basın açıklamasında basın mensuplarıyla bir araya geldi.  Saadet Partisi İl Başkanı Nurettin Çelik basın açıklamasında kentimizden istifa etmesi istenebilecek belediye başkanı olup olmadığı yönündeki soruya, “İlla Cumhurbaşkanının istifasını istemesine gerek yok. Ben bazı belediye başkanlarının kendi istifa etmesi gerektiğini düşünüyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu