19 Kasım 2018 Pazartesi

Başkan Toltar, Külliye'de Şehircilik Şurası’na katıldı

Başkan Toltar, Külliye'de Şehircilik Şurası’na katıldı
Güncel Yazdır

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’deki şehircilik şurasına katıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca, Türkiye’nin yeni şehirleşme vizyonunun gelişen ve değişen koşullar çerçevesinde katılımcı şekilde belirlenmesi amacıyla 27 Ocak’ta başlatılan “Şehircilik Şurası” 8 Kasım’da Külliye’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla sona erdi.

 

ŞEHİRCİLİK ŞÜRASI SONA ERDİ

 “Şehirlerimizde Kimlik, Planlama ve Tasarım”, “Kentsel Dönüşüm, “Şehirleşme, Göç ve Uyum, ” Şehirleşmenin Yeni Vizyonunda Yerel Yönetimlerin Rolü” başlıklı dört ayrı konu başlığında, yaklaşık 10 aydır yürütülen şuranın son toplantısının ardından genel kurul yapılarak şura kararlarına nihai şekli verileceği kaydedildi.  Dilovası Belediye Başkanı Toltar’ın da katıldığı şurada alınacak kararların şehirlerin yol haritasında önemli rol oynayacağı kaydedildi.

 

BAŞKAN TOLTAR GÖRÜŞMELERDE BULUNDU

 Başkan Toltar, gündüz yapılan Şehircilik Şurası’nın ardından akşamda TBMM'de Genel Başkan Yardımcımız Hayati Yazıcı, Milletvekilleri Hurşit Yıldırım, Hasan Sert, Cemil Yaman, Ahmet Hamdi Çamlı ve Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ile bir araya gelerek hasbıhal etti.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM murat yıldız aday adayı konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu