14 Aralık 2018 Cuma
Öztekin Kaşukci

15 Temmuz'u gelecek nesillere aktarıyoruz

15 Temmuz'u gelecek nesillere aktarıyoruz
Güncel Yazdır

15 Temmuz hain darbe girişiminde hayatını kaybeden demokrasi şehitlerimizi unutturmamak için Başiskele Yeşilyurt Mahallesi 17 Ağustos Bulvarı’nda açılan 15 Temmuz Milli İrade Parkı ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor

Başiskele Belediyesi tarafından yaptırılan 15 Temmuz Milli İrade Parkı Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın katılımı ile açılmıştı. 15 Temmuz gecesi yaşananların minyatürlerinin bulunduğu parkta ülkeleri için canlarını veren şehitler anısına 249 adet servi ağacı bulunuyor. Yine 15 Temmuz Hain Darbe Girişiminin minyatürlerle canlandırıldığı parkta ayrıca 1997 Postmodern Darbe, 1980 Darbesi, 1971 Muhtırası ve 1960 Darbelerine ilişkin video gösterimlerinin yapıldığı ve gazete kupürlerinden hazırlanan Darbeler Tarihi Müzesi bulunuyor. 15 Temmuz Şehitler köprüsü minyatürünün bulunduğu park alanında asker üniformalarına gizlenmiş hainler ve onlara karşı koyan kahraman Türk Vatandaşlarının ve Şerife bacının kamyonuyla verdiği mücadele anlatılıyor.

 

Bu mücadeleye televizyon ekranları ve internet üzerinden şahit olan vatandaşların ziyarette bulunduğu 15 Temmuz Milli İrade Parkı’nı minik öğrencilerde ziyaret ediyor. Bilinçli nesillerin yetişmesi için Başiskele Belediyesi bu parkla 15 Temmuzu gelecek nesillere aktarıyor

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu