15 Ekim 2018 Pazartesi

İzciler doğayı keşfettiler

İzciler doğayı keşfettiler
Güncel Yazdır

Kocaelili izciler aynı anda Seka Kampı ve Diriliş Kampı’nda teoride öğrendiklerini uygulama fırsatı buldular.

Kocaeli’nde faaliyet gösteren kulüplerden 110 izci ve 9 lider Büyükşehir Belediyesi’ne ait SEKA ve Diriliş kamplarında eğitim aldı. Eğitimle eğlencenin iç içe yaşandığı kampta izciler, kampı ziyaret eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar’dan tam not aldı.

 

5 İZCİ KULÜBÜ KATILDI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğünün desteğiyle, izcilik il temsilciliğinin organizasyonuyla gerçekleştirilen gençlik kampı hafta sonunda gerçekleşti. Kampa ASP Gençlik ve Spor Kulübü, Güzergah, Yarımca, İzmit Yeni Kuşak ve Derince Bizim Kuşak İzcilik kulüplerinden izci ve liderler katıldı.

 

EĞİTİM VE ETKİNLİK BİRARADA

Birçok eğlenceli etkinliğin yapıldığı kampta sabah erken kalkan izciler her gün teftişten geçti ve kendilerine özgü bayrak törenini yaptı.  Yaş guruplarına göre ayrı ayrı gerçekleştirilen kampta arazi etkinliklerine ağırlık verildi. İzciler pentatlon sahasında zorlu yarışlar yaparken, paintball ve okçuluk gibi eğitimlerle keyifli vakit geçirdi. İzciler doğa yürüyüşü, matrak sporu, sabah sporu gibi etkinlikler ile spor yapma imkânı da buldu.

 

KAMP ATEŞİ PROGRAMI İLE KAMPI TAMAMLADILAR

Yavrukurtlar son gün büyük bir kamp ateşi etrafında toplanarak izcilik marşları söyleyip, hazırladıkları oyunları sergilediler. Kamp ateşi programı ile kampı tamamlayan yavrukurtlar kamptan ayrılırken duygu dolu anlar yaşadılar.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Darıca Belediyesi mobesko Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu Beykar BasiskeleSanayi konak_dr