18 Ekim 2018 Perşembe

8'inci İcra Müdürlüğü yolda

8'inci İcra Müdürlüğü yolda
Güncel Yazdır

Haber

Kadıköy Mahallesi'nde hizmet veren katlı otoparkın bulunduğu binaya taşınan 7 ayrı İcra Müdürlüklerine bir yenisi daha geliyor

Kocaeli Adliyesi'ne bağlı İcra Müdürlükleri, geçtiğimiz Kurban Bayramı sonrasında Kadıköy Mahallesi'nde hizmet veren katlı otoparkın bulunduğu binanın 1'inci katına taşındı. Adliye'de hizmet veren 7 ayrı İcra Müdürlüklerine bir yenisi daha eklenecek. Söz konusu 8'inci İcra Müdürlüğünün de kesin olmamakla birlikte yılbaşında açılması bekleniyor.

 

RAFLAR DOSYALARLA DOLU

Kocaeli Adliyesi'nin rafları icra dosyaları ile dolarken, İcra Müdürlüklerine sadece İzmit için günde 500 civarında dosya geldiği öğrenildi. Gebze için de aşağı yukarı aynı rakamlar konuşulurken, il çapında günlük 2 bin icra dosyası oluşturulduğu hesaplanıyor. Sadece İzmit'te geçtiğimiz 1 gün içinde toplamda 481 dosya geldiği, geçtiğimiz ekim ayında toplamda 5 bin 67 dosya ve 2017 yılının ilk 10 ayında ise toplamda 71 bin 561 dosya geldiği öğrenildi. Buna karşılık 2016 yılının tamamında açılan icra dosyası sayısının da 90 bine yakın olduğu öğrenildi. İcra dairelerindeki bu yoğunluğun karışıklığa sebebiyet vermemesi amacıyla gerçekleştirilen Pilot İcra Uygulaması, ilimizde de uygulanacak.

 

PİLOT İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

"İcra Dairelerinin Etkinliğinin Arttırılması Projesi" kapsamında il il yayılan Pilot İcra Uygulaması Kocaeli'de de gerçekleştirilecek. Yeni yerine taşınan 7 ayrı İcra Müdürlüğü'ne gelen tüm dosyalar yeni açılacak olan 8'inci İcra Müdürlüğü'ne devredilecek. "Pilot İcra Uygulaması" kapsamında açılacak olan 8'inci İcra Müdürlüğü, Pilot İcra Müdürlüğü olarak hizmet verecek.

 

TOZ VE KOKUDAN GEÇİLMİYOR

Adliye binasının yetersizliği nedeniyle Kurban Bayramı'nın ardından yeni yerine taşınan ve açılması beklenen 8'inci İcra Müdürlüğü'nde toplanacak olan İcra Müdürlükleri'nin yeni binasının ise penceresiz ve havasız olduğu iddia ediliyor. Ayrıca icra dosyalarının da toz içinde kaldığı ve binanın kokudan geçilmediği de söyleniyor. Çalışma ortamındaki bu koşulların ise personelin sağlık durumunu olumsuz etkilediği de iddialar arasında.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Darıca Belediyesi mobesko Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu Beykar BasiskeleSanayi konak_dr