19 Kasım 2018 Pazartesi

Sijo Yüksel Yılmaz ilk antrenör gelişim seminerini Ordu’da verdi

Sijo Yüksel Yılmaz ilk antrenör gelişim seminerini Ordu’da verdi
Spor Yazdır

Sijo Yüksel Yılmaz Türkiye Wushu Federasyonu’na bağlandıktan sonraki ilk antrenör gelişim seminerini Ordu’da verdi

Sijo Yüksel Yılmaz Türkiye Wushu Federasyonu’na bağlandıktan sonra resmi olarak ilk antrenör gelişim seminerini Ordu’da verdi. Önceki gün halka tanıtım semineri veren Sijo Yüksel Yılmaz antrenörlere eğitim semineri verdi. Avrasya Jeet Kune Do Federasyonu (AJKDF) Asbaşkanı Mahmut Kıldize ve AJKDF Teşkilat Başkanı Bülent Güneş halka açık tanıtım seminerinde olduğu gibi antrenörlere özel eğitim seminerinde de Sijo Yüksel Yılmaz’a eşlik ettiler.

 

Sanda Spor Kulübü’nde gerçekleşen eğitim seminerine Karadeniz Bölgesi antrenörleri katıldılar. Jeet Kune Do branşının Karadeniz Bölge Temsilcisi Antrenör Savaş Çakmak’ın koordine ettiği eğitim iki kısa molayla sabahtan akşama kadar sürdü.

 

Bu eğitimle ilgili olarak Sijo Yüksel Yılmaz şunları söyledi: “1. Level (White Belt) müfredatının öğrencilere nasıl verileceğini anlattık. Müfredattaki Çince ve İngilizce kelimelerin tümünü gözden geçirerek gerekli notları aldırdık. Bu seviyenin egzersiz programını da değerlendirdik. Antrenör arkadaşlarımız zaten pedagojiyi bilen ve çeşitli branşlarda antrenörlük yapan eğitimciler oldukları için altyapılılar. Amasya’dan gelen iki antrenör benim Amasya Milli Gençlik Vakfı’nda Jeet Kune Do dersi verdiğim yıllardan öğrencilerim. Böyle olması ilginç oldu. Emeği için sadece Ordu’nun değil Karadeniz bölgesinin öncü antrenörü Sayın Savaş Çakmak’a teşekkür ediyorum. Kendisinin öncülüğünde JKD’nin tüm bölgede patlama yapacağına inanıyorum. 2. Level için de Karadeniz bölgesine gitmemiz gerekecek. Beş aşamada şallar tamamlanmış olacak. Böylece birkaç ilde başlayan JKD çalışmaları ve kulüpleşmeler bir Türkiye Jeet Kune Do Şampiyonası’nın temelini oluşturacak. Türkiye Wushu Federasyonu tüm branşlarıyla gerek ülkemiz ve gerekse uluslar arası çapta hem aktif hem de başarılıdır. Jeet Kune Do olarak bu başarıya katkımızın olması bizi onurlandırır. Yurt dışında gerçekleşecek olan şampiyonalarda Türkiye şampiyonu olanları yarıştırmak istiyoruz. Kim hak ederse o yarışır. İstiklal marşımızı okutmak ve bayrağımızı dalgalandırmak adına kim elemelerden başarıyla geçer ve yarışmaya hazır olursa ancak o yurt dışında ülkemizi temsil edebilir. Bu hususta kimsenin hatırına ya da gözünün yaşına bakmayız. Adil olmaktan büyük keyif duyacağız.”

 

 

 

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM murat yıldız aday adayı konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu