15 Ekim 2018 Pazartesi
Global

Ünlü’den Sarıbay’a tavsiye

Ünlü’den Sarıbay’a tavsiye
Siyaset Yazdır

Haber

İl başkanları toplantısına bir süre katılmama kararı alan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ı eleştiren MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, “Bizim Sayın Sarıbay’a tavsiyemiz seçmeninin tepkilerini dikkate almasıdır” dedi

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, haftalık olağan toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Açıklamasında Ünlü, il başkanları toplantısına bir süre katılmama kararı alan Sarıbay’ı eleştirdi.

 

ATATÜRK’E SALDIRMAK VATAN HAİNLİĞİDİR

Açıklamasında Ünlü, “Bugün ülkemizin içinden geçtiği sancılı süreçte Aziz Türk Milleti'nin güvencesi ve teminatı olarak çalışmalarımız hız kesmeyecek, devletimize olan desteğimiz kesintiye uğramayacaktır.  Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’nin ifade ettiği gibi; terörizm kanalı ile Türkiye'yi tehdit eden ülke ve mihraklar kalemizi düşüremeyeceklerdir. Son zamanlarda Atatürk'e yönelik yaygınlaşan ilgiden de memnun olduğumuzun bilinmesini isteriz. Vefatının üzerinden 79 yıl geçmesine rağmen Atatürk'ü hala özlemle anıyoruz. Atatürk kahramanlar sayfasına ismini altın harflerle yazdırmıştır. İsminden rahatsız olanların, aslında istiklal düşmanı oldukları aşikar bir gerçektir. Atatürk'e saldırmak vatan hainliğidir” ifadelerini kullandı.

 

YA BİR OLACAĞIZ YA DA YERİMİZDEN OLACAĞIZ

Devamında Ünlü, “Kandil'de fotoğraf verip AKP-MHP faşizminden bahseden terörist başlarının da sonu yakındır. Azılı katiller öyle ya da böyle helal kurşunu da mutlaka yiyeceklerdir. Büyük Türk milleti için dönülecek başka bir toprak parçası kalmamıştır. Burasının adı Türkiye'dir. Milletin adı ise Türk milletidir. Ya bir olacağız, ya da birer birer yerimizden olacağız” sözlerini kullandı.

 

BURADA TABANDAN KASIT NEDİR?

İl başkanları toplantısına bir süre katılmama kararı alan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ı eleştiren Ünlü, “Biz İl Başkanları buluşmasını, toplumsal barış açısından önemsiyoruz. Tenhada konuşurken toplumun temel probleminin iletişimsizlik ve birbirimizi anlamaya çalışmamaktan geçtiğini ifade etmiyor muyuz? İşte biz bunun için çatışma değil diyalogdan yanayız. CHP İl Başkanı Sayın Sarıbay tabandaki tepkileri gerekçe göstererek bir süre toplantılara iştirak etmeyeceğini beyan etti. Üzüldük. Burada tabandan kasıt nedir? Birkaç parti yöneticisi midir, yoksa seçmen midir? Önemli olan seçmenin bu meseleye olan bakışıdır” şeklinde konuştu.

 

TAVSİYEDE BULUNDU

Devamında Ünlü, Sarıbay’a tavsiyede bulunarak “Bizim kendisine tavsiyemiz seçmeninin tepkilerini dikkate almasıdır. Bizim "taban” tanımından anladığımız birkaç kişiden ibaret değil çok daha geniş kapsamlı sosyolojiye sahip bir kitledir. Bu çerçevede kendisinin eskisi gibi katılımlarını göstermesini beklemekteyiz. Bu şehir ve bu ülke hepimizin. Tabi bir yandan toplumsal uzlaşı anlayışıyla görüşmelerimizi yaparken diğer yandan kendi partilerimiz çatısı altında müstakil çalışmalarımızı da devam ettireceğiz” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Darıca Belediyesi mobesko Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu Beykar BasiskeleSanayi konak_dr