15 Ekim 2018 Pazartesi
Global

Aranan 35 kişi gözaltına alındı

Aranan 35 kişi gözaltına alındı
Asayiş Yazdır

Kocaeli’de çeşitli suçlardan aranan şahıslara yönelik düzenlenen operasyonda 35 kişi yakalanarak gözaltına alındı

Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığı Koordinesinde, genel güvenlik ve asayişin sağlanması için, suç ve suçlarla mücadele kapsamında büyük önem arz eden aranan şahısların yakalanması amacıyla yurt genelinde uygulama yapıldı. Tüm yurtta olduğu gibi Kocaeli’nde de sabah 06.35’te bütün ilçelerde düzenlenen operasyonda hırsızlık, çocuğun cinsel istismarı, ruhsatsız tabanca bulundurma, taksirle ölüme neden olma,  görevi yaptırmamak için direnme, uyuşturucu madde bulundurma, bilişim sistemleri suretiyle dolandırıcılık ve benzeri suçlardan haklarında 1 ile 12 yıl arasında kesinleşmiş hapis cezaları bulunan 35 aranan şahıs yakalandı. Uygulamaya Kocaeli’nde 326 personelden oluşan 139 ekip katıldı.

 

PARKLARDA ASAYİŞ BERKEMAL
Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü koordinesinde 6 Ekim tarihinde Motosikletli Yunus Timleri, Narkotim Motorlar, Trafik Şahinler ve Mobil Park Polisi, ilçe ekiplerince 25 parkta 26 personel ve 14 ekip tarafından Körfez ilçe Emniyet Müdürlüğü Sorumluluk bölgesinde ‘’Parklar Berkemal 3 uygulaması’’ gerçekleştirildi. Uygulama kapsamında 119 şahıs ve 23 araç sorgulandı. Hakkında 2 adet bina içinde muhafaza altın alınmış eşya hakkında hırsızlık, 2 adet iş yeri dokunulmazlığı hakkını ihlal, hırsızlık, mala zarar verme suçlarından 6 ayrı aranması olan ve cezaevi firarisi olduğu öğrenilen toplam 9 yıl 2 ay kesinleşmiş hapis cezası olan 1 şahıs yakalandı. Uygulamaların aralıklarla devam edeceği belirtildi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Darıca Belediyesi mobesko Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu Beykar BasiskeleSanayi konak_dr