23 Ekim 2018 Salı

Duyar: Kriz çıkarma çabası var

Duyar: Kriz çıkarma çabası var
Siyaset Yazdır

Haber

15 Ekim tarihinde yapılan Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Kongresi, iptal edildi. Konuyla ilgili gazetemize konuşan BBP İl Başkanı Serhat Duyar henüz ellerine ulaşmış bir karar olmadığını belirterek, "Genel Merkez Teşkilat Başkanımızla görüştüm. Süreçle alakalı bir sıkıntı olmadığını söyledi. Açıkçası birileri tarafından kriz çıkartma çabası var" dedi

15 Ekim tarihinde yapılan ve Serhat Duyar’ın yeniden başkan seçildiği kongre iptal edildi. Partili Ercan Keleş kongre öncesinde Kocaeli Adliyesi'ne giderek İl Seçim Kuruluna dilekçe vermiş, delege listesine usulsüzlük karıştırdığını iddia etmişti. Ercan, parti üyesi olmayan kişilerin delege olarak yazıldığı söylemişti. İl Seçim Kurulu'ndan yanıt geldi. Yüksek Seçim Kurulunun kararına göre; 15 Ekim tarihinde yapılan BBP il kongresinin iptaline karar verildi.

 

"SÜREÇLE ALAKALI BİR SIKINTI YOK"

Geçtiğimiz akşam  gündeme bomba gibi düşen bu beklenmedik karar sonrası gazetemize açıklamalarda bulunan BBP İl Başkanı Serhat Duyar henüz ellerine ulaşmış bir karar olmadığını belirterek, "Genel Merkez Teşkilat Başkanımızla görüştüm. Süreçle alakalı bir sıkıntı olmadığını söyledi. YSK kararına bakıp ondan sonra bir açıklama yapacak. Ben de durum netleştiğinde  gerekli açıklamayı yaparım. Biz bu akşam gerçekleştireceğimiz Muhsin Yazıcıoğlu Liderlik Akademisi programına hazırlanıyoruz. Genel Merkez Teşkilat başkanımız velek ki kongre iptal edildi yine bir sıkıntı yok dedi. Açıkçası birileri tarafından kriz çıkartma çabası var" şeklinde konuştu. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Darıca Belediyesi mobesko Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu Beykar BasiskeleSanayi konak_dr