16 Aralık 2018 Pazar
Öztekin Kaşukci

Kartepe Kaymakamlığı yeni binasına taşındı

Kartepe Kaymakamlığı yeni binasına taşındı
Güncel Yazdır

Haber

Kartepe Kaymakamlığı,Kartepe Kent Meydanı Projesi kapsamında inşa edilen Fatih Mahallesindeki yeni hizmet binasına kısmi olarak taşınmaya başladı

Kartepe Kaymakamlığı yeni hizmet binasına kısmi olarak taşındı. Daha önce Emekevler Mahallesi Sapanca yolu caddesi üzerinde hizmet veren kaymakamlık binası, Fatih Mahallesinde kent meydanı içerisinde yapılan yeni yerine taşınıyor. Yeni hizmet binasına öncelikli olarak Kaymakam Ayhan Durmuş’un makamı, Yazı İşleri Müdürlüğü, Tüketici Hakem Heyeti ve Nüfus Müdürlüğü haftasonu itibariyle yerleştirilmeye başlandı.

NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ ÇALIŞMIYOR
Özellikle vatandaşların yoğun olarak başvurduğu nüfus müdürlüğü dün hizmet veremedi. Kartepe Kaymakamı Ayhan Durmuş, yeni binadaki telefon ve internet hatlarının, Ankara ile entegre Nüfus Kayıt Sistemi’nin bağlantılarının bugün tamamlanarak, nüfus müdürlüğünün en geç yarın hizmete girmesini beklediklerini söyledi.. Vatandaşların yoğun olarak başvurduğu diğer bir müdürlük olan Tapu Müdürlüğü ise, yaklaşık 15 gün daha eski binasında hizmet vermeye devam edecek.


15 GÜN İÇİNDE TAMAMLANACAK
Gazetemize açıklamalarda bulunan Kaymakam Ayhan Durmuş, “Şu anda tam bir taşınma halindeyiz. Özellikle Telekomun çalışmaları bizi biraz bekletiyor. Çünkü her şey internet üzerinden işliyor. Vatandaşların Kaymakamlık ve Yazı İşleri Müdürlüğüne başvurularında, bir aksama yaşanmayacak. Sadece Nüfus Müdürlüğü şu an hizmet veremiyor. O da yarın verebilecek diye umuyorum. 15 gün içinde tüm birimlerin taşınmasının tamamlanmasını bekliyoruz.”dedi.


MİLLİ EĞİTİM DE GELİYOR
Kartepe Belediyesi’nin Kent Merkezi Proje Alanı içerisinde yeni belediye hizmet binası yanında 6037 metrekarelik alanda inşa edilen Kartepe Hükümet Konağı, dört kat olarak projelendirildi. Kaymakamlık binası bodrum katında arşiv ve 15 araçlık kapalı otopark da yer alıyor. Kaymakam Durmuş, Tarım Müdürlüğü ve Maliye’nin de bulunduğu Kaymakamlığın yeni binasına, daha önce ayrı binada hizmet veren İlç Milli Eğitim Müdürlüğünün de, mart ayı gibi taşınacağını açıkladı. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu