23 Ekim 2018 Salı

Dünya mazlumlarının umudu Türkiye'dir

Dünya mazlumlarının umudu Türkiye'dir
Siyaset Yazdır

Haber

AK Parti İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı 4. Olağan Kongresi’nde yeni başkan Aykut Çağlayan oldu. Kongreye katılan Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, ‘’Kocaeli gençliği hep farkını gösteriyor. Türkiye’nin neresine gidersem gideyim ‘Kocaeli’nin gençliği nasıl bir gençlik’ diyorlar. Kocaeli’de müthiş bir gençlik kolları var’’ dedi

30 Eylül’de ilçe ana kademesini tamamlayan AK Parti İzmit İlçe Gençlik Kolları 4. Olağan Kongresi Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Kongreye Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Melih Ecertaş, Kocaeli Milletvekilleri İlyas Şeker, Zeki Aygün, Mehmet Akif Yılmaz, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Cemil Yaman, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, Kartepe İlçe Başkanı Mustafa Kocaman, İzmit İlçe eski Başkanı Ali Korkmaz ve çok sayıda partili katılım sağladı.

 

COŞKU BİR AN OLSUN DİNMEDİ

Temayül yoklamasının ardından Ankara’ya davet edilen ve Genel Merkez tarafından İzmit İlçe Gençlik Başkanlığına aday olarak seçilen Aykut Çağlayan, 400 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede eski başkan Volkan Bozkır’ın yerine başkanlığa getirildi. Kongrede ayrıca 25 yönetim kurulu ve 101 kişilik il delegesi belirlendi. Kongrenin gerçekleştiği Sabancı Kültür Merkezi bayraklar ve pankartlarla donatılırken salonda gençlerin coşkusu tavan yaptı. Kongrenin başında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlama ve hayırlı olsun dileklerini içeren sinevizyon gösterisi izlendi.

 

AK PARTİ GENÇLİĞİ GELİYOR

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongrede ilk olarak söz alan AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, “Bu hava koşullarına rağmen salonu boş bırakmayan kardeşlerime teşekkür ediyorum. 8 ilçe kademe kongremiz yapıldı. Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımıza gençliğe bu kadar önem verdiği için bir kez daha teşekkür ediyoruz. AK Parti gençliği geliyor diyoruz. Bir değişim içerisindeyiz. Kongre sürecimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

 

HER ZAMAN YANINIZDAYIZ

Ardından İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, “Sizlere imreniyoruz. Dünyanın en güçlü sivil toplum örgütünün bireylerisiniz. Ülkesine milletine sevdalı liderin peşindeyiz. O yüzden elinizde çok büyük bir güç var. Sizin gücü ile birleşerek yarınlara gidiyoruz. Kocaeli’de İzmit’te şu ana kadar çok güzel sonuçlar aldı. Herkesin bunda payı vardır ama gençlerin bu sonuçlarda etkisi büyüktür. Gençler ile siyaset yapmanın farkına varan birisi olarak sizlere teşekkür ediyorum. Aykut kardeşim farklı bir ahenk içerisinde başladı. Bunu kapıdan içeri girerken hemen anladık. Her zaman yanınızdayız. Bireysel ve siyasal olarak sizlerin yanınızdayız” ifadelerini kullandı.

 

GENÇLERİMİZE GÜVENİYORUZ

Doğan’ın ardından söz alan İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, “Makamlar gelip geçicidir. Önemli olan yılmadan, usanmadan küsmeden çalışmaktır. Ülke hizmeti için makama ihtiyaç olmaz. En güzel şey millete hizmet etmek. Gençler sizler ülkemizin ve partimizin geleceklerisiniz. Gençlerimize güveniyoruz. Ellerinizden geleni yapacağınızı biliyoruz. İzmit ilçede de yeni bir dönem başladı. Hangi konuda yardımımız gerekiyorsa bizler buradayız” şeklinde konuştu.

 

GENÇLİĞİ OLMAYANIN GELECEĞİ OLMAZ

Sloganlar eşliğinde kürsüye çıkan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Gençlik bizim umut kaynağımız. Gençliği olmayanın geleceği, umudu olmaz. Bugünün gençleri yarının sorumluluk sahibi büyükleridir. Önemli görevler bizi bekliyor. İnşallah bu sınavları vereceğiz” sözlerini kullandı.

 

TEŞKİLAT KARTALA BENZER

Karaosmanoğlu’nun ardından kürsüye çıkan İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gençlere ve kadınlara önem verdiği biliyoruz. Böyle bir lider ile çalışıyoruz. Gençlik kollarımız çok önemli işlere imza atıyor. Bizimle beraber 16 yıl önce yola çıkan bütün gençler önemli görev ve makamlarda. Kocaeli İl Başkanı olarak şanslı bir il başkanıyım. Hamdolsun uyum içerisindeyiz. En ufak sıkıntıyı kendi içerimizde çözüyoruz. Kurulduktan sonra heyecanını kaybetmeyen gençlik kollarımıza teşekkür ediyorum. Teşkilat kartala benzer. Bir kanadı kadın kolları diğer kanadı gençlik kollarıdır. Kadın ve gençlik kollarımızın hep daim çalışmalarına şahit oldum. Allah birliğimizi bozmasın” dedi.

 

TÜRKİYE’YE ÖRNEK GENÇLİĞİMİZ VAR

Gençlik kolları kongrelerinin devam ettiğini belirten AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Melih Ecertaş kongreleri ocak ayında tamamlayacaklarını belirtti. Ecertaş, “Türkiye’ye örnek bir gençliğimiz var burada. Biz de burada bunu görüyor ve geliyoruz. Aykut kardeşimize bundan sonra çok önemli görevler düşüyor. Bu kongrelerin önemi fark etmemiz gerekiyor’’ sözlerini kullandı.

 

EN ÇOK OY VEREN GENÇLİK KOCAELİ

Gençlerin yoğun sloganları ile konuşması sık sık kesilen Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, “Gençler sizinle gurur duyuyoruz.  Bin yıllık davamızın adıdır AK Parti. Her birimiz dava insanıyız. Gelecek kuşaklara çok daha güçlü Türkiye bırakmayı misyon edinen bir dava insanlarıyız. Bu kadronun bir ferdi olmak hepimiz için büyük bir nimet. Siyaseti uygulama yerleri stajı teşkilatlar yani gençlik kollarıdır. Gençlik kolları siyasetin çıraklığıdır. Kocaeli gençliği hep farkını gösteriyor. Türkiye’nin neresine gidersem gideyim Kocaeli’nin gençliği nasıl bir gençlik’ diyorlar. Benim iddiama göre referandumda en çok oy veren gençlik Kocaeli. Çünkü Kocaeli’de müthiş bir gençlik kolları var’’ şeklinde konuştu.

 

ZOR BİR GÖREVİ DEVRALDILAR

Devamında Işık, ‘’Türkiye 2019’da önemli seçimlere girecek. Bunlar Yerel ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi. Kocaeli gençliği enerjiye ihtiyacı olduğumuzda enerjisini, bilgi gerektiğinde bilgisini ortaya koyan bir gençliktir. Aykut kardeşime başarılar diliyorum. Zor bir görevi devraldıklarının farkındalar. İzmit gibi bir yerde ilçe başkanı olmak da yönetimde yer almak da zordur. Ama bunu başaracaklarını düşünüyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Darıca Belediyesi mobesko Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu Beykar BasiskeleSanayi konak_dr