23 Ekim 2018 Salı

Ağrılı öğrencilerden Vali Aksoy’a ziyaret

Ağrılı öğrencilerden Vali Aksoy’a ziyaret
Güncel Yazdır

Haber

“Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında Ağrı’dan ilimize gelen 49 kişilik 4. öğrenci grubu Vali Hüseyin Aksoy’u ziyaret etti

“Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında Ağrı’dan ilimize gelen 4. Öğrenci grubu Vali Hüseyin Aksoy’u ziyaret etti. Vali Aksoy çocukları Karamürsel Alp Toplantı salonunda ağırladı. Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında ilimize 4. grup olarak öğretmenler Gülay Atay ve Sevilay Beyazıt refakatinde Ağrı Kaymakam Özgür Azer Kurak Ortaokulundan 49 öğrenci geldi. Sabiha Gökçen Havaalanı’nda valilik görevlileri tarafından karşılanan grup, Valilik ziyaretinden sonra The Ness Hotel’e yerleştirildi.

 

“BÜYÜK MUTLULUK DUYUYORUM”

Ağrılı çocukların ağırlandığı etkinlikte konuşan Vali Hüseyin Aksoy, “Ağrı önemli illerimizden birisi. Sizleri ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum. Kocaeli’nin birçok alanda yapmış olduğu çalışmaları yakından görme şansı bulacaksınız. Umarım buradaki geziden mutlu ayrılırsınız. Buradaki program kapsamında vapura da bineceksiniz, 2 tane müze gemimizi gezeceksiniz. Ağrı’dan gelen öğrencilerimizin sanayi kuruluşlarını gezmesini de arzu ediyoruz. Sizler de lastik fabrikasını gezecek ve bir lastiğin nasıl üretildiğini göreceksiniz. Program çerçevesinde Kocaeli’yi sizlere elimizden geldiğince tanıtmaya çalışacağız” dedi.

 

İŞTE ÖĞRENCİLERİN PROGRAMI

Valilik ve Büyükşehir Belediyesince düzenlenen program çerçevesinde Grup, 04 Kasım 2017 Cumartesi günü, Gölcük’ten Vapurla İzmit’e geçerek TCG Gayret Gemi Müzesi ve Hızır Reis Denizaltı Müzesi, Pirelli Lastik Fabrikası,  Bağçeşme Şehitliği ve Orhan Camii ziyaretinden sonra konaklama yerine dönecek.  Grup; 05 Kasım 2017 Pazar günü ise Seka Kağıt Müzesi, Bilim Merkezi ve Darıca Faruk Yalçın Hayvan Bahçesi ve Botanik Park gezdirildikten sonra Osmangazi Köprüsü’nden geçerek konaklama yeri olan The Ness Hotel’e dönecek. Grup, 06 Kasım 2017 Pazartesi günü Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan Ağrı’ya uğurlanacak. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Darıca Belediyesi mobesko Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu Beykar BasiskeleSanayi konak_dr