23 Ekim 2018 Salı

8 ilçede güvenlik uygulaması

8 ilçede güvenlik uygulaması
Asayiş Yazdır

Emniyet Genel Müdürlüğü Koordinesinde gerçekleştirilen’ Güvenli Eğitim Uygulaması’ 2 Kasım günü saat 11:30 ve 14:30 ile 19:30 ve 22:30 arasında gerçekleştirildi

Başiskele, Gebze, Gölcük, İzmit, Kandıra, Karamürsel, Kartepe ve Körfez İlçelerinde gerçekleştirilen uygulamaya 79 ekipten oluşan 209 personel katıldı. Üniversite öğrencilerinin her türlü  zararlı faktörden uzak tutulması, suç mağduru olmasının engelenmesi, fiziksel ve ruhsal  gelişemlerini etkileyecek zararlı alışkanlıklardan ve sağlıklarını etkileyecek tehlikeli maddelerden korumak, güvenli  bir eğitim ve öğretim  hayatı sürdürmelerinein  sağlanması amacıyla üniversite çevrelerinde  faaliyet gösteren iş yerleri,  park ve bahçeler,metruk binalar ve benzeri yerlerde  uygulama gerçekleştirildi. Yapılan uygulamalarda  bin 966 kişiye kimlik kontrolü yapıldı. Yapılan kontrollerde  hırsızlık, yoklama kaçağı ve bakaya gibi suçlardan  aranan 6 şahıs yakalandı.  Arıca kontrol edilen 70 iş yerinden  birine canlı müzik ruhsatı  olmadığından, 6 iş yerine ise kapalı alanda sigara içilmesine  müsaade edildiğinden işlem yapıldı. Yine  kapalı alanda sigara içen 16 şahısa  bin 744 lira para cezası kesildi.  Sabit yol uygulamalarında ise 298 araç kontrolden geçirildi.  Kontrol edilen araç sürücülinden 28’ine kurallara uymamak, eksik evrak  gibi nedenlerden toplam 8 bin 690 lira para cezası kesildi. Yine alkollü araç kullanan 1 şahısa 4 bin 300 lira  para cezası  kesilirken  6 araç trafikten men edildi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Darıca Belediyesi mobesko Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu Beykar BasiskeleSanayi konak_dr