16 Aralık 2018 Pazar
Öztekin Kaşukci

Dsp Ecevit’in anısına helva dağıttı

Dsp Ecevit’in anısına helva  dağıttı
Güncel Yazdır

DSP İl yönetimi tarafından Fevziye Camii’nin avlusunda Rahmetli Eski Başbakan Bülent Ecevit’in ölümünün 11. Yılı vesilesiyle helva dağıtıldı

DSP İl yönetimi tarafından Fevziye Camii’nin avlusunda Rahmetli Eski Başbakan Bülent Ecevit’in ölümünün 11. Yılı vesilesiyle helva dağıtıldı. Cuma Namazı sonrası gerçekleştirilen etkinliğe DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu’nun yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, SP İl Başkanı Nurettin Çelik, BBP İl Başkanı Serhat Duyar, DSP İzmit İlçe Başkanı Hülya Yıldırım ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi. Eski Başbakanlarda ve DSP’nin Kurucu Genel Başkanı Bülent Ecevit 5 Kasım 2006’da vefat etmişti.

 

“DÜRÜST BİR İNSANDI”

Helva dağıtımının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, “Allah’tan rahmet diliyorum devletimizin yetiştirdiği samimi dürüst bir insandı. Dava insanının böyle bir günde hatırlanması gerçekten son derece doğru bir faaliyet. Bu anlamda Demokratik Sol Parti’yi de tebrik ediyorum. Tekrar Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

 

“DAVA İNSANIYDI”

Özak’ın ardından söz alan DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, “Belediye başkanı vekilimize  ve siyasi parti il başkanlarımıza çok başkanlarına çok teşekkür ediyorum. Rahmetli Bülent Ecevit dava insanıydı, iyi bir gazeteci, iyi bir yazar, iyi bir devlet adamı, iyi bir vatanseverdi. Bu ülkeye toprak kazandıran Atatürk’ten sonraki tek liderdir. Rahmetle anıyoruz” diye konuştu.

 

“İYİLİKLER UNUTULMASIN”

Dedeoğlu’nun ardından konuşan SP İl Başkanı Nurettin Çelik, “Devlet adına hizmet etmiş olan bütün büyüklerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Bütün ülke için çalışıp gayret gösteren büyüklerimiz adına bu iyilikler unutulmasın ve devam etsin. Ülkede olumlu manada iz bırakmış bir siyasetçimizdir kendisi. Bugün de helvasını yemeye geldik. Ülke olarak parti ayırt etmeden hizmet eden herkesin arkasındayız” ifadelerini kullandı.

 

ÜNİVERSİTENİN ADI BÜLENT ECEVİT OLSUN

Çelik’in ardından söz alan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, “Bir dönem bir araya gelemezler diyen insanlara rağmen sayın Bülent Ecevit ve genel başkanımız Devlet Bahçeli 57. Hükümeti birlikte kurdular. Bu devlet adamlığının bir göstergesidir. Bülent Ecevit’e Allah’tan rahmet diliyorum. Büyükşehir Belediye Meclis üyemiz Körfez’de yapılan üniversiteye Ecevit’in isminin verilsin önerisini ben buradan destekliyorum. Bu üniversitenin ismi rahmetli Başbakanımızın ismi Bülent Ecevit olsun” dedi.

 

“MİNNET VE ŞÜKRANLA ANIYORUM”

Etkinlikte son olarak söz alan BBP İl Başkanı Serhat Duyar, “Geçmiş dönem başbakanlarımızdan merhum Bülent Ecevit’i şükranla anıyoruz. Demokratik Sol parti teşkilatı nezdinde de hepsine tekrar baş sağlığı diliyorum. Yıllar geçse de bugün siyasi parti il başkanlarını bir araya getirmesi bu anlamda da devlet adamlığının göstergesidir. Bu vesileyle bu ülkede kim taş üstüne taş koyduysa, bu ülkede kim hizmet etmişse siyasi partisi ne olursa olsun ülkemize hizmet eden her şahsiyeti de rahmet minnet ve şükranla anmak istiyorum” değerlendirmesinde bulundu

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu