23 Ekim 2018 Salı

Çevre bilincine tiyatro ile katkı

Çevre bilincine tiyatro ile katkı
Güncel Yazdır

Körfezli öğrenciler hem eğlendi hem öğrendi

 Körfez Belediyesi ve Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı’nın (ÇEVKO) işbirliğinde, çocukların çevre bilinci kazanmasına yönelik bir müzikli tiyatro gösterisi düzenlendi

 

Körfez Belediyesi Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen tiyatro gösterisini, Tüpraş 50. Yıl İlkokulu ve General Edip Bayoğlu İlkokulu’ndan yaklaşık 350 öğrenci izledi. ‘Dönüşüm İyi Gelecek’ sloganı ile sahnelenen "Çevreci Kedi Çevki" adlı oyunda cam, plastik, kağıt ve metal ambalaj kostümleriyle sahneye çıkan oyuncular, atıkların geri dönüşüme kazandırılması ve herkesin bu konuda duyarlı olması gerektiğini anlattı.

 

ÇEVRE BİLİNCİ AŞILANDI

ÇEVKO tiyatro grubu oyuncuları, minikleri eğlendirirken, çevre konusunda da bilgilendirici mesajlar verdi. "Dönüşüm İyi Gelecek" adlı çocuk tiyatro oyununu izleyen minikler de çevre temizliğini ve geri dönüşümün önemini eğlenerek öğrendi. Çevre bilincinin aşılandığı tiyatro oyununun sonunda öğrencilere bilgilendirme amaçlı broşürler dağıtıldı.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Darıca Belediyesi mobesko Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu Beykar BasiskeleSanayi konak_dr