16 Aralık 2018 Pazar
Öztekin Kaşukci

Hürriyet, Gebze Adem Yavuz’u unutmadı

Hürriyet, Gebze Adem Yavuz’u unutmadı
Güncel Yazdır

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, geçtiğimiz günlerde destek olmak üzere ziyaret ettiği ve tapu sorunu yaşayan Gebze Adem Yavuz Mahallesi’nin sorununu meclise taşıdı

Gebze Adem Yavuz Mahallesi sakinlerini geçtiğimiz günlerde ziyaret eden ve tek tek sorunlarını dinleyen CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, mahallenin tapu sorununu mecliste dile getirdi. Mecliste söz alan Hürriyet, “Sorumsuz davranan Gebze Belediye Başkanına Hükûmetinizin bir yaptırımı olacak mıdır?” diyerek konuya dikkat çekti.

 

40 YILLIK EVLERİNDE MÜŞTERİ OLDULAR

Mecliste konuşan CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, “Kocaeli'de Gebze ilçemizin Adem Yavuz Mahallesi sakinleri uzun zamandır tapu sorunu yaşamakta. Yıllardır burada yaşayan vatandaşlarımıza 2981 sayılı Yasa gereğince tapu tahsis belgesi verildi. Şimdi, Gebze Belediyesi, tapu tahsis belgelerini tapuya dönüştürürken orada yaşayan vatandaşlarımıza kırk yıldır oturdukları evlerini sıradan bir müşteri gibi yüksek fiyatla satmaya çalışıyor ancak dar gelirli insanların bu şekilde arsa edinmesi mümkün değildir. Vatandaşımızın tek isteği hak sahibi oldukları tapularını almaktır.

 

GEBZE’DE AYNI SORUNU YAŞAYAN 10 MAHALLE VAR

Konuşmasına devam eden Milletvekili Hürriyet, “Gebze Belediyesine buradan sesleniyorum: Bugün yapılacak Belediye Meclisinde vatandaştan yana karar alın, vatandaşa hizmet etmek için seçildiğinizi ve oturduğunuz koltukların sizi seçenlere ait olduğunu unutmayın. Gebze halkı sizin müşteriniz değildir, derhâl bu mağduriyetlere son verin ve Hükûmete buradan soruyorum. Sorumsuz davranan Gebze Belediye Başkanına Hükûmetinizin bir yaptırımı olacak mıdır? Aynı sorunu yaşayan Gebze'nin 10 mahallesiyle birlikte Çayırova ilçesi, Emek ve İnönü mahallelerinin sesini ne zaman duyacaksınız?” açıklamasında bulundu.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu