23 Ekim 2018 Salı

Hülya Aksoy: Kadın sağlıklı olmalı

Hülya Aksoy: Kadın sağlıklı olmalı
Güncel Yazdır

Haber

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen Kocaeli Kadın Sağlığı Eğitim Projesi Gölcük Toplantısı’nda konuşan Vali Hüseyin Aksoy’un eşi Hülya Aksoy, “Kadınlar olarak kendimiz ihmal ediyoruz Ama önce kadın sağlıklı olmalı. Kendinizi ihmal etmeyin” dedi

Kocaeli Valiliği himayesinde,  Vali Hüseyin Aksoy’un eşi Hülya Aksoy koordinatörlüğünde, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen "Kocaeli Kadın Sağlığı Eğitim Projesi” kapsamında, Gölcük toplantısı önceki gün Gölcük’te bulunan Kervansaray Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıda konuşmaların ardından Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü’nde görevli Dr. İnci Sobi, kadınlara eğitim sunumu ve video gösterimi düzenledi.

 

GENİŞ KATILIM

Düzenlenen toplantıya Vali Hüseyin Aksoy’un eşi Hülya Aksoy’un yanı sıra Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş ve eşi Funda Altıntaş, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ve eşi Feriha Ellibeş, İl Sağlık Müdürü Dr. Salih Çavdar, İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Arzu Aşı, İlçe Emniyet Müdürü Ercan Gülsuyu, Gölcük Ana üst Komutanı eşi Pınar Küçükatay, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı eşi Rüya Zeytinoğlu, Gölcük Donanama Komutanı eşi Leman Tatlıoğlu, ilçe kamu kurum ve kuruluşların kadın yöneticileri, siyasi partilerin kadın kolları, ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda kadın katılım gösterdi.

 

HEDEF 41 BİN KADIN

Toplantıda açılış konuşmasını gerçekleştiren Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, “Yürütülen Kadın Sağlığı eğitimi ilçemizde uygulanmaya başlandı. Toplumun en önemli kesimi kadın. Kadın sağlıklı olduğu zaman toplumun geleceği aydınlık olur. O toplum Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedeflediği çağdaş topluma çok daha kolay ulaşır. Çok güzel bir çalışma. Bu çalışmalar daha ilk ayağı. Hedef 41 bin kadın nüfusuna ulaşmak. Bu projeyi en iyi şekilde yapmaya çalışacağız. Köyden şehire kadın her nerede bulunuyorsa ona ulaşacağız” dedi.

 

“KENDİMİZİ İHMAL EDİYORUZ”

Vali Hüseyin Aksoy’un eşi Hülya Aksoy ise, “Bu projeyi 2002’den beri gittiğimiz bütün illerde uyguladık ve çok güzel sonuçlar elde ettik. Amacımız kadınları kendi sağlıkları konusunda bilgilendirmek. Sunumda kadını tehdit eden ilk sırada yer aldığı söylenen meme kanseri, menopoz, obezite gibi konularda sizleri bilgilendirmek istiyoruz. Amacımız farkındalık yaratmak. Bazı şeyleri bilmek yetmiyor uygulamak da çok önemli. Kadınlar olarak kendimiz ihmal ediyoruz. Kadınların önceliği çocukları, eşleri oluyor. Ama önce kadın sağlıklı olmalı. Kendinizi ihmal etmeyin” açıklamalarında bulundu.

 

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Darıca Belediyesi mobesko Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu Beykar BasiskeleSanayi konak_dr