15 Ekim 2018 Pazartesi
Global

Ünlü: O teklifi kimse getiremez

Ünlü: O teklifi kimse getiremez
Siyaset Yazdır

Haber

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, İYİ Parti’nin il başkanları masasına dahil edilip edilmeyeceğiyle ilgili soruya, “ Kocaeli’de 17 kişilik masa yok. Bizim masamız belli. Genel seçimlerden sonra oturulur tekrar görüşülür. Bugün öyle bir teklifi masaya kimse getiremez” şeklinde yanıt verdi

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü partisinin il binasında gerçekleştirdiği basın açıklamasında kent ve ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Ünlü basın açıklamasında, “MHP 45 yıllık mazisiyle bugünde Aziz Türk Milletinin teminatı ve umudu olarak varlığını sürdürmekte ve tüm dinamizmi ile

çalışmalarına devam etmektedir.  İşte Bu sebeple ; Biz hangi partinin İYİ olduğuna yıllar önce karar verdik. Siyasetin tek “İYİ”si, Bizim için, Milliyetçi Hareket Partisi” dedi.

 

“BİZ KIBLEMİZİ ŞAŞIRMADIK”

“Genel merkezimizle uyumlu bir şekilde, ülkemizin içinden geçtiği bu süreçte, Kocaeli teşkilatı olarak kendi üzerimize düşeni yapmakla mesulüz” diyen Ünlü sözlerini, “Yakalamış olduğumuz uyum ve ahengin önümüzdeki seçimlerde de başarı olarak geri döneceğinden hiçbir kuşkumuz yoktur. Biz bu yolda giderken bugüne kadar çok şükür kıblemizi şaşırmadık, yörüngemizi değiştirmedik, her zaman milletin ve devletin yanında olduk bundan sonra da böyle olacak Allah’ın izniyle” şeklinde sürdürdü.

 

“KARTEPE DAVOS OLABİLİR”

“Kartepe zirvesi hakkında “Zırva” söylemlerinin olmasının etik olmadığını düşünüyorum” diyen Ünlü, “MHP olarak darbeler konferansının önemli bir konferans olduğunu düşünüyorum. Kocaeli’nin,  Kartepe’nin reklamı yapıldı. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Önümüzdeki süreçte Kartepe bir Davos olabilir. Hatta Davos’tan da iyi olabilir. Sonuç bildirgesini görmeden eleştirmek etik değildir” dedi.

 

“VATANDAŞA DEVLETİN SICAK YÜZÜ GÖSTERİLMELİ”

Vali Hüseyin Aksoy’un geçtiğimiz günlerde başlattığı “Halk günü” uygulamasından memnun olduklarının altını çizen MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, “Devletin valiyle buluşması anlam ifade ediyor. Sayın valimizin başlattığımız bu etkinliği ilçe belediye başkanları da yapmalı. Vatandaşa devletin sıcak yüzü gösterilmeli” ifadelerini kullandı.

 

87. SİYASİ PARTİ

Ünlü basın açıklamasında İYİ Parti’nin Kocaeli’deki yapılanması hakkındaki soruya da yanıt vererek, “ Türkiye’de 86 tane siyasi parti var. Malum parti de  87. Siyasi parti. Kocaeli’de il başkanlığı olacak olan 18. Parti olacak bu parti. Onlar da diğer partiler gibi bir partidir bizim için” diye konuştu.

 

“KENDİ ARSAMIZA GECEKONDU YAPTIRMAYIZ”

Geçtiğimiz Cumartesi akşamı Ülkücü Düşünce Derneği isimli oluşum Çayırova’da şube binası açmak istemiş fakat MHP’li ve Ülkü Ocaklarına bağlı yaklaşık 500 kişilik bir grup açılışın yapılacağı alana gelerek bu derneğin açılmasına müsaade etmemişti. Ünlü konuyla ilgili, “Ülkücü hareketin yeri MHP’dir. Biz kendi arsamıza gece kondu yaptırmayız. Kimse ülkücü hareketin adını kullanarak siyasi oluşum yapamayacaktır. Genel merkezimize konuyu ilettik. Biz Kocaeli’den açtık davayı. Genel merkezimizde iç işleri bakanlığına gerekli suç duyurusunu yapacak” dedi.

 

“BİZİM MUHATABIMIZ OLAMAYACAK”

İYİ Parti’nin MHP’nin oylarını alacağı yönündeki iddialara yönelik açıklamalarda bulunan Ünlü, “Bu yorumlar bu yorumu yapanları bağlar. MHP’nin önüne geçmek için kurulmuş bir partiden başka bir anlayış beklemiyoruz zaten. Devlet Bahçeli’nin kamuoyundaki konumu bellidir. Ne yaparlarsa yapsınlar MHP’nin yükselişinin önüne geçemeyeceklerdir. Malum partinin organizasyonlar bizim için hava cıvadır. Kocaeli’de bizim muhatabımız olamayacaktır” ifadelerini kullandı. Ünlü ayrıca İYİ Parti’nin il başkanları masasına dahil edilip edilmeyeceğiyle ilgili soruya, “ Kocaeli’de 17 kişilik masa yok. Bizim masamız belli. Genel seçimlerden sonra oturulur tekrar görüşülür. Bugün öyle bir teklifi masaya kimse getiremez” dedi.

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Darıca Belediyesi mobesko Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu Beykar BasiskeleSanayi konak_dr