16 Aralık 2018 Pazar
Öztekin Kaşukci

Erikli Tepe Tabiat Parkı çalışmaları sona yaklaştı

Erikli Tepe Tabiat Parkı çalışmaları sona yaklaştı
Güncel Yazdır

Gölcük´ün şehir merkezinin yaklaşık 17 kilometre yukarısında bulunan ve Beylik Köyüne sınır olan 600 Dönümlük Erikli Düzü Yaylası, Gölcük Belediyesi´nin girişimleri sonucunda, turizme açılarak vatandaşın hizmetine sunulacak. İhalesi yapılarak inşasına başlanan Erikli Tepe Tabiat parkı projesi tüm hızıyla devam ediyor

Gölcük Belediyesi nin dev yatırımlarından birisi daha hayat buluyor. Erikli Düzü Yaylasında yapımı süren 300 dönümlük Tabiat parkı projesinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Bungalov evlerinin çatıları kapatılma işi bitirildi. Ayrıca macera parkı çalışmalarında sona yaklaşıldı. Yıl sonuna doğru açılması planlanan tabiat parkı projesi Gölcüklüleri ve şehir dışından gelecek misafirleri doğa ile iç içe güzel vakit geçirmelerine olanak sağlayacak. Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, bölge halkına nefes aldıracak ve Gölcük’ü Kocaeli’nin mesire alanı haline getirecek, ferah bir sosyal yaşam alanı oluşturduklarını söyledi.

 

 “Kocaeli’nin Turizm Cenneti Olacağız”

Gölcük’ün termal turizm potansiyeli ile birlikte birçok turizm çeşitliliğini bünyesinde barındıran ender yerleşim alanlarından birisi olduğuna işaret eden Başkan Ellibeş, bunların başında termal turizm ile birlikte sağlık turizminin geldiğini belirtti. Belediye tesislerinden olan Yazlık Ilıca Termal Tesisleri’nin her gün yüzlerce misafire ev sahipliği yaptığını kaydeden Başkan Ellibeş, “Tabiat Parkı Projesinin tamamlanmasıyla bu sayının daha da katlanacağına inanıyorum. Biz Gölcük’te topyekûn değişim ve dönüşüm hamlesi başlattık. Kentsel dönüşümle birlikte ilçenin çehresini değiştirecek önemli adımlar atıyoruz. Bir diğer hedef Erikli Tepe Tabiat Parkı Projesiydi ve inşallah bu sezon hizmete açacağız. Etaplar halinde sürdürülen kentsel dönüşüm projelerinin yanısıra, Erikli Tepe Tabiat Parkı, Tarihi Yalı Evleri Restorasyon projesi ve diğer dokunuşlarla Gölcük’ü yakın bir süreçte Kocaeli’nin ve bölgenin en güzel yaşam merkezi ve turizm cenneti haline getireceğiz. Biz ilçemizde bu potansiyeli görüyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu