15 Ekim 2018 Pazartesi
Global

Kartepe’li çocuklar anahtarlık tasarladı

Kartepe’li çocuklar anahtarlık tasarladı
Güncel Yazdır

Kartepe Belediyesi Çocuk Kulübü üyeleri, 3 boyutlu modelleme becerilerinin geliştirilmesi ve teknik eğitimlerin verilmesi amacıyla İzmit Belediyesi 3D Yazıcı ve Tasarım Merkezi’ne ziyarette bulundular

Kartepe Belediyesi Çocuk Kulübü, donanımlı ve bilgili bir gençlik yetiştirmek adına katkı sağlamak için etkinliklerini sürdürüyor. Kartepe Belediyesi Yunus Emre ve İbn-i Sina Bilgi Evi öğrencileri, eğitmenleri ile birlikte 3D Yazıcı ve Tasarım Merkezi’ni gezerek, yapılan çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldılar.

 

YARATICILIĞI GELİŞTİRİYOR

Çocuklar, örnek çalışmalar yaparak, üretilen parçaları meraklı gözlerle izlediler. Kartepe’li çocuklar yazıcı merkezinde kendi tasarladıkları anahtarlıkları da yazıcıdan çıkardılar. Merkezden oldukça etkilenip heyecanlandıklarını söyleyen öğrenciler, “Burası bizim için bulunmaz bir fırsat. 3D yazıcı sistemlerini haberlerde görüyorduk. Şimdi ise birebir öğrenme fırsatımız oldu. Bu imkânları bizlere tanıyan Kartepe Belediye Başkanımız Hüseyin Üzülmez’e çok teşekkür ediyoruz” dediler. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Darıca Belediyesi mobesko Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu Beykar BasiskeleSanayi konak_dr