23 Ekim 2018 Salı

KO-MEK ile hayali gerçek oldu

KO-MEK ile hayali gerçek oldu
Güncel Yazdır

2 çocuk ile kar kış demeden KO-MEK’e geldi. Şimdi kendi işini yapıyor

Kandıra’nın en uzak köylerinden birisi olan Karaağaç köyünde oturan Meltem Sarıbaş, uzun zaman önce kafasına koyduğu kendi işimi yaparak kendi paramı kazanmak istiyorum fikrini hayata geçirmek için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimleri Piko kursuna yazıldı. Çocukları ile 60 kilometrelik yolu kar kış demeden kat ederek Kandıra KO-MEK kurslarına katılan Meltem Sarıbaş, burada öğrendikleri ile evde sipariş aldığı işleri yaparak uzun zamandır hayalini kurduğu kendi parasını kazanmaya başladı.

 

UZUN YOLLAR ONA ENGEL OLMADI

Kandıra Karaağaç köyünden ev işleri ve bağ bahçe işlerinin yanı sıra çocukları ile de uğraşan Meltem Sarıbaş, annesinden öğrendiği pike yapımını daha da geliştirerek kendine yeni bilgiler kattı. 60 kilometrelik yolu haftada 2 gün köy minibüsleri ile yağmur çamur demeden küçük çocuğu ile pike yapımı kursuna devam eden Sarıbaş, azmi ve gayreti ile kısa sürede kendini geliştirerek kendi ürünlerini yapmaya başladı. Kısa sürede yaptığı birbirinden güzel pikolarla çevre köylerde adını duyuran Sarıbaş, şimdilerde aldığı siparişleri yetiştirmek için harıl harıl çalışıyor.

 

KANDIRA’NIN KÖYÜNDE KENDİ İŞİNİ KURMAYI HEDEFLİYOR

“Her zaman yaptığım işlerde eşimin desteğini gördüm” diyen Meltem Sarıbaş ”Kendi işimi yapmak için Kandıra KO-MEK’te bulunan Piko Kursuna katıldım. KO-MEK’te öğrendiğim bilgilerle şimdi aldığım siparişleri yetiştirmeye çalışıyorum. Piko kursuna katılmak için çok zorluk çektim, kurs ve ev işinin yanı sıra çocuğumun olması beni epey zorladı. Ama bir bayan istediği zaman başarır” diyerek ev hanımlarına mesaj verdi.

 

KANDIRALILARA ÇAĞRIDA BULUNDU

Şuanda evde aldığı piko makinası ile işlerini yapan Sarıbaş, çok yakın zamanda kendi iş yerini açarak kendi işinin patronu olmayı hedefliyor. Tüm Kandıralılara çağrıda bulunan Sarıbaş “En azından ekonomik özgürlüğünüz için keyif aldığınız kurslara katılarak kendinizi geliştirin. KO-MEK kurslarından ve Usta Öğreticilerden çok memnunum. Bu vesile ile başta Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na ve tüm KO-MEK ailesine teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Darıca Belediyesi mobesko Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu Beykar BasiskeleSanayi konak_dr