16 Aralık 2018 Pazar
Öztekin Kaşukci

"İzmit turizmin merkezi olabilir"

İzmit turizmin merkezi olabilir
Siyaset Yazdır

Haber

DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, geçmişte birçok olaya şahitlik eden İzmit'te turizmin geliştirilmesi gerektiğini ve gerekli çalışmalar yapıldığı takdirde İzmit'in turizm merkezi olabileceğini belirtti

DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, haftalık olağan toplantısında kentin sorunlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Açıklamada İl Yöneticileri de yer aldı. Kocaeli’de turizmin geliştirilmesi gerektiğini vurgulayan Dedeoğlu, ‘’Kocaeli’nin doğası her geçen gün sanayileşme adına yok ediliyor. Gebze, Dilovası, Kartepe, Körfez kıyıları bu sanayileşme ile yok edildi ve ediliyor" dedi. Açıklamasında İl Başkanı Dedeoğlu, belediyenin turizme yönelik çalışmalar yapması gerektiğini söyledi.

 

HASTALIK TEHDİDİ İLE KARŞI KARŞIYAYIZ

Açıklamasında İl Başkanı Dedeoğlu, “Gebze, Dilovası, Kartepe, Körfez kıyıları sanayileşme ile yok edildi ve ediliyor.  Bizler de etrafımızı kuşatan bu kontrolsüz sanayileşmenin yarattığı, görsel bozukluklar ve sağlığımızı kaybetme tehlikesi ile karşı karşıyayız. İzmit geçmişinde yaşanan çok önemli olayları bağrında taşıyor. Şehrimiz birçok önemli isme ev sahipliği yapmış, birçok tarihi olaya şahitlik etmiştir. İnançları dolayısıyla öldürülen Hristiyan dünyasının önemli isimleri şehrimizde bulunmuştur" şeklinde konuştu.

 

TURİZMİN MERKEZİ OLABİLİR

İzmit'in tarihi açıdan önemine değinen Dedeoğlu, "Cumhuriyetin kuruluşu Mustafa Kemal tarafından 16 Ocak 1923’te İzmit’ten müjdelenmiştir. Dünyanın en eski inanç, düşünce, hoşgörü ve tolerans fermanları İzmit’ten dünyaya açıklanmıştır. Kocaeli’de Osmanlılar zamanındaki tarihi yerler turizm açısından çok büyük bir avantajdır. Ayrıca doğa turizmine de çok uygun olan kentimiz bir doğa sporu merkezi haline gelebilir. Sağlık turizmi için gerekli çalışmalar yapılırsa İzmit önemli bir merkez haline gelebilir.  Kent ekonomisine büyük bir katkı sağlanması için turistlere yönelik çalışmaların yapılması gerekiyor” ifadelerine yer verdi.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu