18 Ekim 2018 Perşembe

Gölcük’te Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı

Gölcük’te Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı
Güncel Yazdır

Gölcük’te 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 94.yılı coşkuyla kutlandı. Gölcük Kaymakamlığında düzenlenen tebrikat töreninde Kaymakam Mustafa Altıntaş, Deniz Ana Üst Komutanı Tuğamiral M. Baybars Küçükatay, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük Cumhuriyet Başsavcısı Abdulhamit Durgut kutlamaları kabul etti. Törenin ardından kutlamalara Mareşal Fevzi Çakmak Caddesinde devam edildi

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin Kuruluşunun 94.Yıldönümünde heyecan ve coşku Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi üzerinde gerçekleştirilen Resmi geçit ve çeşitli gösterilere yansıdı.  

Mareşal Fevzi Çakmak caddesinde gerçekleştirilen Resmi  geçit töreni, Gölcük Halkının Cumhuriyete olan bağlılığını bir kez daha gösterdi. Askeri ve Sivil Erkan ile Halkın en güzel birlikteliği olan bu büyük ve anlamlı günde, Gölcük adeta tek bir yumruk olarak bir arada oldu.

 

GÖSTERİLER BÜYÜK BİR BEĞENİ İLE İZLENDİ

Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük Deniz Ana Üs Komutanı Tuğamiral M.Baybars Küçükatay  tören aracı ile dolaşarak Halkın ve Erkânın Bayramını kutlayıp, Protokol tribünün de yerlerini aldılar. Tören İstiklal marşı ile başladı akabinde Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş günün anlam ve önemini ifade eden bir konuşma yaptı. Daha sonra çeşitli okullardan öğrenciler şiirlerini okuduktan sonra, halk danslarının gösterileri Bayram coşkusunu arttırdı, gösteriler büyük bir beğeni ile izlendi.

 

TÖREN SONUNDA ÖĞRENCİLERE

HEDİYELER TAKDİM EDİLDİ

Ayrıca tören sonunda Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük Deniz Ana Üs Kom. Tuğamiral M.Baybars Küçükatay,  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında İlçede okullar arasında yapılan Resim, Şiir ve Kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler takdim etti. Resmi geçitte Okulları temsilen Öğretmen ve Öğrenciler, Gaziler geçiş yaparken, Gölcük Belediyesi,İlçe Emniyet Müdürlüğü,İlçe Jandarma Komutanlığı ve Ford Otosan'a ait araçların kortejde yer almaları törene renk kattı.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Darıca Belediyesi mobesko Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu Beykar BasiskeleSanayi konak_dr