15 Ekim 2018 Pazartesi
Global

Şimdi iyi oldu mu?

Şimdi iyi oldu mu?
Güncel Yazdır

Haber

Meral Akşener'in öncülüğünde kurulan İYİ Parti kent ve ülke gündeminde kendisine geniş yer buldu. Biz de İYİ Parti'yi ve çok konuşulan logosunu vatandaşlara sorduk

MHP eski Milletvekili ve TBMM eski Başkanvekili Meral Akşener, 1 Kasım Genel Seçimlerinin ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin karşısına rakip olarak çıkan isimler arasında yerini almıştı.  MHP Genel Merkezinin başvurusu üzerine YSK'nın aldığı kararın ardından MHP, 10 Temmuz 2016 tarihinde Olağanüstü Kongreye gidemezken partiden ihraç edilen Meral Akşener yeni bir parti kurma kararı almıştı. Akşener geçtiğimiz gün partisinin adını, logosu ve sloganıyla birlikte Ankara Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde açıklayarak kuruluşunu resmen ilan etti.  Partinin Kurucular Kurulunda ilimizden MHP eski Milletvekilleri Lütfü Türkkan ve Cumali Durmuş ile Kocaeli Aydınlar Ocağı Şube Başkanı Ruhittin Dönmez de yer alıyor. Biz de logosu, ismi çok tartışılan yeni partiyi vatandaşlara sorduk. Vatandaşların çoğu karar vermek için henüz erken olduğunu partinin politikalarını önümüzdeki dönemde daha net bir şekilde görmenin daha doğru olacağını ifade ediyor.

 

MERVE-ÖZKAN

Merve Özkan (17) Öğrenci

KADIN OLMASININ ÖNEMİ YOK

Yeni partinin logosunu beğenmedim. Saçma geldi. İsmini de beğenmedim. Dalga geçermiş gibi, özen gösterilmemiş izlenimi veriyor. Bence başarılı da olamaz. O yeni kurduğu partiyle eskilere karşı olamaz. Kadın olması kadınlar için pek bir anlam ifade etmez. O zaman erkekler de, Recep Tayyip Erdoğan’a oy verirdi. Akşener’in kadın olmasının benim için de bir anlamı yok.


 

ÖZGÜR-ALTINTAŞ-(3)

Özgür Altıntaş (40) Esnaf

"ŞU ANDA HAVA PUSLU"

Akşener’in Kocaeli ve ülke siyasetine bir hareket getireceği malum. Ama bekleyip görmek lazım. Şu an hava puslu. Logoyu da ilk gördüğümde açıkçası bende illimünatinin sembolünü çağrıştırdı. Ben Meral Akşener’in liderlik vasfının olduğunu pek düşünmüyorum. Liderlik vasfı olan birinin yeni oluşuma daha fazla katkı sağlayacağını düşünüyorum. Bu partinin bir cazibe merkezi haline getirilmesi lazım ki sonuç alınsın.


 

KAZIM-BOLAT-(2)

Kazım Bolat (27) Montaj işçicisi

"VİZYONUNU BİR GÖRMEK LAZIM"

Merak Akşener’in partisi açıkçası zaman istiyor. Özellikle Gölcük’te Akşener’in potansiyeli yüksek. MHP seçmeni şu anda boşta. Kemik kadro AK Parti’ye kaymaz. Akşener’in partisinin vizyonu ne olacak bir onu görmek lazım. Bizi temsil edecek mi? Mevcut MHP gibi olacaksa bizden kimse desteklemez. Fakat Gölcük’te büyük başarı elde edebilir. Logoda da Türklük vurgusu var. İnternetten araştırdığıma göre eski Türklerde kullanılan bir sembolün biraz değiştirilmiş hali.


 

MEHMET-YALABIK-(1)

Mehmet Yalabık (35) Çaycı

"İZLENECEK SİYASET ÖNEMLİ"

Açıkçası siyasetle çok ilgili biri değilim. Merak Akşener’in yeni partisinin ne gibi bir etki yapacağını en iyi zaman gösterecektir. Şimdiden çok şey söylemek gereksizdir. Milliyetçi camiadan belirli oranda destek alabilir fakat bu destek onu barajı geçecek kadar oy aldıracağını pek sanmam. Logoyu da çok önemsemiyorum. Önemli olan izleyeceği siyasettir.


 AYBERK-FIRAT-(2)

Ayberk Fırat (22) Öğrenci

"ADI VE LOGOSU HAYAL KIRIKLIĞI"

Logoyu gördüğümde şaşırdım açıkçası. Daha farklı, daha başarılı bir tasarım bekliyordum. Bunca zamandır merakla beklenen yeni partinin adı ve logosu bence hayal kırıklığı. Konuyla ilgili internette de birçok espri dönüyor zaten. Meral Akşener'in bir rüzgarla şu anda ilerlediğini düşünüyorum. Gelecekte başarı elde edemezler.


 

 UĞUR-SAYAROĞLU

Uğur Sayaroğlu (26) Esnaf

Meral Akşener'in ve İYİ Parti'nin uzun vadede başarı sağlayacağını sanmıyorum. Türki siyasetine hayır getirmez. İsmi de şaşırttı ilk etapta. Bir dönem Merkez Demokrat Parti dediler, sonra Türkiyem Partisi dediler, en sonra İYİ Parti olarak lanse ettiler. İsim konusunda da güzel bir tercih değil bence. Türkiye siyasetine daha farklı söylemlere ihtiyacı var.


 

SEBAHAT-CİCİOĞLU-(4)

Sebahat Cicioğlu (64) Mimar

“TÜRKİYE’NİN CİDDİ SORUNLARI VAR”

Meral Akşener’in Türkiye’ye doğru bir siyaset getireceğini düşünmüyorum. Beklentileri karşılamadı. Partinin kurucular kurulana baktığımızda halktan isimlerin yanı sıra MHP küskünlerinin olduğunu görürsünüz. Kadınlıkta siyaseten bu şekilde kullanılmamalı. Türkiye’nin çok ciddi sorunları var. Ben bu sorunlara Meral Akşener’in ve yeni partisinin gerçek manada bir çözüm üretebileceğini düşünmüyorum.


MUSTAFA-ALTINTAŞ-(3)

Mustafa Altıntaş (60) Ziraat Mühendisi

“PROJE PARTİSİ”

Meral Akşener’in İYİ Partisi şu anda bence geçici olarak parlatılıyor. Baktığımız zaman sistem partilerinden daha farklı bir politikası yok. Emperyalist sistemin dışına çıkarsa fark yaratır. Kadınlığını ön plana çıkararak avantaj sağlama çabasında. Ben İYİ Parti’nin bir proje partisi olduğunu ve gelecekte başarı sağlayamayacağını düşünüyorum. Türkiye siyasetine getireceği hiçbir şey yok bence.


 

GAYE-DOLGUN-(1)

 

Gaye Dolgun (65) Emekli İktisatçı

“AKP ALAN BIRAKMAZ”

Bence varolan bir projenin süresini sıkıştırma çabası içerisinde ortaya çıkan bir partidir bu İYİ Parti. Sanki NATO’nun bir acelesi var. Türkiye Avrasya’ya kayıyor. Oy oranlarının da çok yüksek olacağını düşünmüyorum. AKP ile birlikte ne alabilirse o oyu alabilir. Fakat AKP Meral Akşener ve partisine pek alan bırakmayacaktır.


 HÜSNÜ-ŞENOL

Hüsnü ŞENOL  (53) Şoför

"EN İYİSİ YENİSİ"

Yeni partinin başarılı olabileceğini düşünüyorum. Fakat nasıl bir yol izlenecek bunu da görmek lazım. Ekonomi politikaları nasıl olacak mesela. Bunları bir görmek, dinlemek lazım. MHP'nin son dönemde güç kaybettiği aşikar. Meral Akşener'in yeni partisinin alternatif olarak başarı sağlayabileceğini düşünüyorum. Ne demişler en iyisi yenisi.


HARUN-ERÇİN--(1)

Harun Erçin (21) İşçi

“KADIN LİDER OLMASI AVANTAJ”

Logonun yaratıcı olmadığını düşünüyorum. Üzerine pek düşünülmemiş. Titiz bir logo çalışması göremiyorum. Bundan sonra aktif ve prensipli bir siyaset geliştireceklerinden umutlu değilim. Kadın lider olması bir avantaj. Birçok kesimi bu etkileyebilir ama beklenen çıkışı gerçekleştiremezler. Önümüzdeki süreçte bu ortaya çıkacaktır.

 

 

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Darıca Belediyesi mobesko Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu Beykar BasiskeleSanayi konak_dr