16 Ekim 2018 Salı
Global

Tamer Sökmen Hoca kursu tamamladı

Tamer Sökmen Hoca kursu tamamladı
Spor Yazdır

Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu öğretim üyelerinden Doç.Dr. Tamer Sökmen teorik derslerini tamamladı

Türkiye Wushu Federasyonu’nun (TWF) tertip ettiği kursta Doç.Dr. Tamer Sökmen Sivil Toplum Merkezi’nde gerçekleşen teorik derslerini tamamladı. Jeet Kune Do ve Wing Chun’culardan oluşan otuz kişilik bir antrenör grubu 1., 2. ve 3. Kademe Antrenörlük kursuna katıldılar. Canlı performansıyla dikkatleri üzerine çeken Sökmen Hoca kursun sonunda sınav yaptı. Kurs boyunca Sijo Yüksel Yılmaz da akademisyenlere eşlik etti. Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu öğretim üyelerinden Doç.Dr. Tamer Sökmen, Karabük Üniversitesi Mülkiyeti Koruma ve Özel Güvenlik Bölümünden Yard.Doç.Dr. Temel Çakıroğlu, Spor Dalı Teknik Taktik derslerini pratik olarak veren Yüksel Yılmaz ve Türkiye Wushu Federasyonu’ndan Ali Eroğlu katılımcı listesini imzalayarak Türkiye Wushu Federasyonu’na teslim ettiler.

 

1., 2. ve 3. Kademe Antrenörlük kursu seneye tekrar organize edilecek.

 

Tamer Sökmen kimdir?

 

Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğretim üyesidir. Bu üniversiteden 1983 yılında mezun olmuş olup master ve doktora çalışmalarını yine bu üniversitede tamamlamıştır.

 

Atletizm branş hocalığını kondisyoner antrenörlükle bütünleştirerek günümüzde her alanda antrenör eğitim kurslarında hocalık yapmaktadır. Sağlık Bilimleri alanındaki doktora çalışmasıyla Anatomi-Kinesiyoloji, Fizyoloji, sporcu sağlığı, ilk yardım ve masaj alan derslerini yürütmektedir. Buz hokeyi, Badminton, Herkes İçin Spor, Üniversite Sporları, Türkiye Wushu Federasyonu ve spor kulüplerinde yöneticilik ve teknik kadrolarda görev yapmaktadır.

 

Sporcu sağlığı alanındaki çalışmalarını toplum sağlığı açısından Wellness antrenörlüğü ve yaşam koçluğu projelerine döndürerek kişiye özgü antrenman ve sağlık için egzersiz programlarının öncüsü olmuştur. Güzellik ve Bakım sektöründe dernek ve federasyon yönetim kurulu üyelikleri, M.Y.K., Tesk proje eğitimciliği ve yöneticiliği ile MEGEP, Hayat Boyu Öğrenme proje yürütücüsü olarak görev yapmıştır…

 

Spa & Wellness konusunda turizmde hizmet veren otel, jeotermal ve spor merkezlerinde danışmanlık yapmaktadır.

Kozmetik sektöründe Lancom firmasının ürün danışmanlığını ve kendi ismiyle üretilen Ekoderm-Dr.Sökmen ürünlerinin üreticiliğini yapmaktadır.

 

Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’ndeki görevine öğretim üyesi olarak halen devam etmektedir.

 

Yılmaz gazetemize konuştu

 

Kursta görevli olan ve aynı zamanda gazetemiz yazarlarından olan Yüksel Yılmaz gazetemize şunları söyledi: “Türkiye Wushu Federasyonu her geçen gün beş branşta antrenör ve hakemlerini çoğaltarak Türkiye’de her geçen gün daha fazla yayılmaktadır. İşte bu organizasyonda otuz kişilik bir grupta kimi 1. Kademe yardımcı antrenör, kimi 2. Kademe antrenör ve kimi ise 3. Kademe Kıdemli Antrenör olacaklardır. Seneye ise 4. Kademe Baş Antrenörlük beklentisi içinde olacağız. Sonraki yıllarda ise nihayet Jeet Kune Do ve Wing Chun branşlarının Türkiye’de ilk defa 5. Kademe Teknik Direktörü resmiyet kazanacaktır. Temel Hoca’nın sağlığı da kapsayan spor ağırlıklı dersleri ile Tamer Hoca’nın sporu da kapsayan sağlık ağırlıklı dersleri katılımcıların da sorularıyla çok istifadeli oldu. Ders esnasında notlar alındı. Harika bir program oldu. Ali Eroğlu beyefendi de Ankara’dan gelerek bize iştirak etmekle bizi mutlu etti.”

 

 

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Darıca Belediyesi mobesko Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu Beykar BasiskeleSanayi konak_dr