17 Aralık 2018 Pazartesi
Öztekin Kaşukci

Nesibe Aydın Okulları geliyor

Nesibe Aydın Okulları geliyor
Eğitim Yazdır

Haber

1984 yılından bu yana başarı ve disiplin odaklı eğitim anlayışıyla fark yaratan Nesibe Aydın Okulları, Kocaeli'ye geliyor

Nesibe Aydın Kocaeli Okulları'nın kaba inşaatı tamamlanmak üzere olan birinci etap binası, 18 derslik, 1 kapalı spor salonu, 1 konferans salonu, kütüphane, laboratuvar ve diğer sosyal alanlardan oluşuyor. 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılında hizmete girecek olan okul, hem merkezi bir konumda bulunması, hem de güçlü kadrosu ile iddialı bir şekilde geliyor. İlk etabının inşaatına yakın bir bölgede başlanacak olan projenin ikinci etabı ise 60 derslikli, 10 bin metrekare kapalı alana sahip ve tam donanımlı bir eğitim kampüsü olarak önümüzdeki yıl başlanacak.

 

5 BİN ÖĞRENCİMİZE HİZMET VERİYORUZ

Okul hakkında bilgiler veren Nesibe Aydın Okulları Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mirkan Aydın, “Kurumumuz şu anda Ankara, Konya ve Antalya’da 7 ayrı tesiste, 5 bin öğrenciye hizmet vermektedir. 7 öğrenci başına, 1 eğitimcinin düştüğü muazzam bir oran ile eğitim mücadelemizi devam ettiriyoruz. Her yıl üniversite sınavlarında elde ettiğimiz Türkiye dereceleri, kursa ya da özel derse ihtiyaç bırakmayan sınavlara hazırlık modelimiz, 3 öğrencimizden birinin lisanslı sporcu olduğu spor politikamız, IB-DP, IB-PYP ve Cambridge gibi dünyanın sayılı diploma programlarına akredite olmamız gibi birçok husus, okullarımıza olan ilgiyi çok yüksek seviyeye getirmektedir. Her ne kadar okullarımıza olan talep çok yüksek olsa da, Nesibe Aydın Okulları’nda öğrenim görmek isteyen öğrencilerin, okulumuzun baraj puanını yakalaması ve Nesibe Aydın disiplini ve çalışma temposunu içselleştirmesi gerekmektedir” şeklinde konuştu.

 

BEKLENTİLERİ YÜKSEK

Kocaeli projesini de anlatan Aydın, “Kocaeli projemize, 2017 Ocak ayında başladık. Kocaeli, hem ekonomik hem de kültürel açıdan çok gelişmiş bir ilimiz. Veliler ve öğrencilerin eğitime olan ilgisi çok yüksek olduğu gibi okullardan ve öğretmenlerden de yüksek beklentilere sahipler. Nesibe Aydın Okulları’nın halihazırda sunduğu başarı odaklı eğitim sistemi, sınavlara hazırlık müfredatı ve disiplinli yapısının Kocaeli’deki ailelere birebir hitap edeceğini değerlendirdik. Özellikle, okulumuzun öğrencilerinin üniversiteye hazırlık çalışmalarında, kursa ya da özel derse gitmeden, okuldaki program ile istedikleri üniversitelere yerleşmeleri, Kocaeli’de bu yönde beklentisi olan öğrenci ve velilere büyük katkı sağlayacaktır” açıklamalında bulundu.

 

BAŞARI VE KALİTE İLK ZİL İLE GELECEK

Devamında Aydın, “Ocak ayından beri çok yoğun çalıştık ve tüm planlarımızı tamamladık. Öğretmenlerimizin ve yöneticilerimizin önemli bir kısmı Ankara’daki merkez okullarımızdan gelecek. Kocaeli’den, İstanbul’dan anlaştığımız değerli öğretmenlerimiz var. Bu projemizi, Kocaeli’ndeki iki değerli eğitimci Atila Malçok ve Musa Vayiç ile birlikte ve ortaklaşa gerçekleştiriyoruz. Okulumuzda, Nesibe Aydın Okulları’nın Türkiye genelindeki okullarında sağlanan başarı ve kalite standardı, ilk zilimiz çaldığı andan itibaren yerleşmiş olacak” ifadelerine yer verdi.

 

WEB SİTEMİZ VE SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDEBİLİRLER

Gerekli bilgilere öğrencilerin ve velilerin okulun web sitesi ile sosyal medya hesaplarından ulaşabileceğini hatırlatan Aydın, “Şubat ayından itibaren, okula giriş sınavları için başvuru almaya başlayacak olan Nesibe Aydın Kocaeli Okulları, eğitim öğretim başlamadan önce de birçok öğretmen, öğrenci ve veli atölye çalışması ve seminerleri düzenleyecek. Bunlarla ilgili duyurular ve davetler, okulumuzun web sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden yapılmaktadır” açıklamalarında bulundu.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu