18 Ekim 2018 Perşembe

Belsa önünde bal günleri

Belsa önünde bal günleri
Güncel Yazdır

İzmit Belediyesi ile Kocaeli Arı Yetiştiricileri Birliği ortaklığındaki bal günleri etkinliği 27 Ekim Cuma günü saat 14.00 de Belsa önünde başlayacak

İki gün sürecek bal günleri etkinliğinde 30 bal üreticisi başta Kocaeli yöresi olmak üzere, ülkemizin çeşitli bölgelerinde üretilen balları sergileyecekler. İzmit’te ilk kez düzenlenecek olan etkinliğin büyük ilgi görmesi bekleniyor.

 

KOCAELİ’DE 60 BİN ARI KOVAN VAR 

Her derde deva olan bal üretimi konusunda Türkiye, Dünyanın sayılı ülkeleri arasında yer alıyor. Hindistan ve Çin’den sonra Dünya’da üçüncü sırada bulunan Türkiye’de 6,5 milyon, Kocaeli’de ise 60 bin adet arı kovanı bulunuyor. Zahmetli olduğu kadar oldukça karlı bir iş olan arıcılığa son yıllarda yoğun ilgi gösteriliyor. İzmit Belediyesi’nin de  açtığı kurslarla destek olduğu arıcılığa başta Samanlı Dağları olmak üzere Kandıra ve Körfez ilçelerindeki çam ormanlarının son derece elverişli olduğu, Kocaeli bölgesinin kestane balının oldukça meşhur olduğu kaydedildi. 

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Darıca Belediyesi mobesko Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu Beykar BasiskeleSanayi konak_dr